NASA показала, як виглядає Земля з відстані в 6 мільярдів кілометрів

Це цікаво

Національна урядова агенція NASA опублікувала реставровану версію фотографії “Pale Blue Dot” до 30-літнього ювілею з дати зйомки, повідомляє Znaj.ua.

У 1990 році космічний апарат Voyager-1 зробив фотографію Землі, яка до сих пір є одним з найвідоміших портретів нашої планети. Світлина отримала назву “Pale Blue Dot”, українською цю назву перекладають як “Бліда Блакитна Цятка.” Фотографію було зроблено на відстані 5,9 млрд км від Землі.

Pale Blue Dot, оригінальне зображення

Оригінальна світлина є контамінацією трьох фотографій, зроблених одним зондом з використанням трьох фільтрів. Оновлена версія – перебалансована у кольорі, через що чіткість зображення зросла. На новій версії, окрім темряви космосу та цятки Землі можна побачити промінь Сонця, у якому і живе наша планета.

Pale Blue Dot, реставроване зображення

Voyager-1, до речі, завершивши свою першу місію, продовжив розвідувати загадки космосу. На сьогодні, цей супутник – рекордсмен. По-перше, він найшвидший космічний апарат, який полишав Сонячну систему. По-друге, він перебуває на максимально віддаленій відстані від Землі, що робить його першим об’єктом зробленим людьми, який зумів подолати таку дистанцію.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: