NASA показала, як виглядає Земля з відстані в 6 мільярдів кілометрів
Національна урядова агенція NASA опублікувала реставровану версію фотографії “Pale Blue Dot” до 30-літнього ювілею з дати зйомки, повідомляє Znaj.ua.
У 1990 році космічний апарат Voyager-1 зробив фотографію Землі, яка до сих пір є одним з найвідоміших портретів нашої планети. Світлина отримала назву “Pale Blue Dot”, українською цю назву перекладають як “Бліда Блакитна Цятка.” Фотографію було зроблено на відстані 5,9 млрд км від Землі.
Оригінальна світлина є контамінацією трьох фотографій, зроблених одним зондом з використанням трьох фільтрів. Оновлена версія — перебалансована у кольорі, через що чіткість зображення зросла. На новій версії, окрім темряви космосу та цятки Землі можна побачити промінь Сонця, у якому і живе наша планета.
Voyager-1, до речі, завершивши свою першу місію, продовжив розвідувати загадки космосу. На сьогодні, цей супутник — рекордсмен. По-перше, він найшвидший космічний апарат, який полишав Сонячну систему. По-друге, він перебуває на максимально віддаленій відстані від Землі, що робить його першим об’єктом зробленим людьми, який зумів подолати таку дистанцію.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!