КБ «Південне» та НАН України підбили підсумки спільної роботи за 2019 рік

Головні теми

12 грудня 2019 року в м. Києві, в залі засідань Президії Національної академії наук України, відбулося засідання Координаційної ради з організації спільних робіт ДП «КБ «Південне» та наукових установ Національної академії наук України.

Про це повідомляється на сторінці КБ «Південне» у Facebook.

У засіданні взяли участь члени Координаційної Ради, запрошені представники наукових установ НАН України, ДП «КБ «Південне» та представники ЗМІ.

Про початок роботи Координаційної ради оголосили в своїх виступах перший віце-президент НАН України, заступник співголови Координаційної ради, академік НАН України – Володимир Горбулін та Генеральний директор ДП «КБ «Південне», академік НАН України – Олександр Дегтярев.

Під час засідання з доповідями виступили керівники робочих груп, представники КБ «Південне» та наукових установ НАН України про стан виконання плану спільної науково-дослідної діяльності на 2019 рік з боку КБ «Південне» та наукових установ НАН України.

Заступник Генерального конструктора з наукової та навчальної роботи КБ «Південне» Олександр Кашанов виніс на обговорення план спільної науково-дослідної діяльності ДП «КБ «Південне» та наукових установ НАН України на 2020 рік.

Заслухавши та обговоривши всі доповіді, Координаційна рада вирішила наступне:
Взяти до уваги, що завдяки взаємодії ДП «КБ «Південне» та наукових установ НАН України в рамках укладеної Генеральної угоди про науково-технічне співробітництво в галузі створення ракетно-космічної техніки в 2019 році отримано важливі результати, а саме:

• виконана варіантна обробка конструктивних рішень оболонкових конструкцій для населених службових модулів в рамках концепції Місячної промислово-дослідної бази;
• проведено дослідження інноваційної технології генерації водню та кисню на основі без мембранного електролізера високого тиску для блоків енергозабезпечення Місячної бази;
• проведено роботи з дослідження міцності та стійкості оболонкових конструкцій із шаруватих композиційних матеріалів при нерівномірному нагріві та дії статичних навантажень;
• завершено роботи із створення багатофункціональних покриттів з радіопоглинаючими властивостями;
• відпрацьована технологія виконання зварних з’єднань методом зварювання тертям із перемішуванням на плоских зразках із алюмінієвих сплавів;
• проведено випробування першого екземпляру малогабаритного соплового блоку, виготовленого із застосуванням лазерного зварювання;
• виготовлена перша партія «зеленого» монопалива для проведення вогневих випробувань дослідної конструкції рушійної установка супутника класу CubeSat.

Обсяг фінансування спільних досліджень з боку ДП «КБ «Південне» в 2019 році склав понад 10,0 млн. грн.

Нагадаємо, що основи співпраці між Академією наук України і КБ «Південне» було закладено головним конструктором ракетно-космічної техніки, академіком М.К. Янгелем. Саме за його ініціативою було створено Інститут технічної механіки, велика кількість вчених КБ «Південне» увійшла до складу Академії наук України. Успіхи вітчизняної космічної галузі багато в чому залежали від багаторічної співпраці інститутів НАН України та КБ «Південне».

10 жовтня 2012 року було підписано Генеральну угоду про науково-технічне співробітництво між НАН України та ДП «КБ «Південне» у сфері створення ракетно-космічної техніки, яку підписали Президент НАН України, академік Б.Є. Патон та Генеральний конструктор – Генеральний директор КБ «Південне» О.В. Дегтярев. Для організації робіт було утворено Координаційну раду та сформовано спільні робочі групи.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: