Вогневий тест пройдено — пілотована капсула SpaceX готова до випробувань в польоті

Новини

SpaceX провела успішні наземні вогневі випробування двигунів системи евакуації капсули Crew Dragon на базі ВПС США на мисі Канаверал. Наступний етап випробувань почнеться до кінця цього року. В команді Маска впевнені, що у них, попри відставання, є важлива перевага перед Boeing, пише Ecotech.

У ході короткого статичного вогневого випробування системи евакуації корабля в разі аварійної ситуації, Crew Dragon довела, що здатна забезпечити безпеку астронавтів, якщо під час старту щось піде не так. Наприклад, як це сталося 20 квітня цього року — під час такого ж тесту стався вибух в руховій установці корабля через несправність одного з клапанів.

Тепер все пройшло гладко. SpaceX та NASA задоволені результатами та готуються до наступного етапу — польотних випробувань капсули, які повинні відбутися в грудні. Точна дата буде призначена після того, як обидві групи інженерів закінчать аналізувати подробиці вчорашнього випробування.

У грудні Crew Dragon підніметься на ракеті Falcon та після активації системи екстреної евакуації, спробує використати всі вісім своїх двигунів, щоб відстикуватися від неї та безпечно повернутися на Землю.

SpaceX – одна з двох компаній, яка займається розробкою шаттла для доставлення астронавтів США на МКС за контрактом NASA. Друга – Boeing, і повітряні тести її капсули CST-100 Starliner почалися ще влітку.

Однак в SpaceX вважають, що у компанії є перевага перед Boeing – Starliner ще не літала на орбіту, тоді як Crew Dragon вже стикувалася з МКС з манекеном на борту. Після завершення місії, апарат повернувся на Землю та плюхнувся в океан.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: