Україна і Польща ведуть переговори про створення нової європейської ракети-носія

Новини

Державне підприємство Конструкторське бюро “Південне” імені Янгеля зацікавлене в нарощуванні співпраці з країнами у ЄС в області створення перспективної ракетно-космічної техніки і продовжує переговори з Польщею про співпрацю в створенні нової європейської ракети-носія легкого класу.

Про це повідомив гендиректор КБ Олександр Дегтярев, передає “Європейська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, підприємство не бере участі в проєкті створення європейської ракети-носія Ariane 6, але зараз ідеться про “можливості співпраці в галузі створення ракет малого класу”, які користуються попитом на світовому ринку пускових послуг.

За словами гендиректора, зараз “Південне” “відпрацьовує плани співпраці з кількома європейськими країнами”. Серед потенційних європейських партнерів Дегтярев виділив Польщу, яка раніше висловила інтерес до спільного з Україною створення нової європейської ракети-носія легкого класу. “Діалог іде”, – сказав він.

“Поки є теоретична підтримка ESA (Європейське космічне агентство. – Ред.), тому що ми не члени ESA, а тільки розглядаємо цю можливість”, – додав він.

Дегтярьов зазначив, що сьогодні КБ залишається експортно-орієнтованим підприємством: “У 2018 році в загальному бюджеті підприємства 99% склав експорт”, – сказав він, уточнивши: частка експорту в інтересах країн ЄС склала в межах 10%.

“Південне” – провідний науковий центр України, що володіє передовими космічними технологіями, відомий в світі розробник ракетно-космічної техніки.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: