Відбулася презентація перспективного ракетно-космічного комплексу легкого класу «Циклон-1М»

Головні теми

Тенденції на світовому ринку космічних послуг в останні роки свідчать про те, що найближчим часом очікується значне збільшення комерційного попиту на виведення малих і середніх космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти. Уже сьогодні у всьому світі багатьма компаніями ведуться розробки космічних апаратів та ракет-носіїв легкого та надлегкого класу для комерційного застосування. ДП «КБ «Південне» слідкує за зміною кон’юнктури на ринку космічних послуг та інтенсивно проводить перспективні науково-технічні розробки, які вже завтра мають забезпечити стабільне майбутнє підприємству, його конкурентоспроможність, сучасність та повноцінну реалізацію науково-технічного потенціалу.

Одним із найперспективніших сьогоднішніх проектів, над яким працюють у КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля, є створення космічного ракетного комплексу на основі ракети-носія легкого класу «Циклон-1М»

В основу розробки РН «Циклон-1М» закладається низка високотехнологічних системних та конструктивних рішень та максимальна диверсифікація промислової кооперації, широке залучення нових підприємств, у тому числі із приватного сектора, та власного високотехнологічного дослідно-промислового виробництва. Основні особливості створюваного носія:

  • Раціональне поєднання нових технологій з високонадійними серійними вузлами, системами і агрегатами.
  • Використання композитних матеріалів для виготовлення основних корпусних елементів ступенів, в тому числі баків для кріогенних компонентів палива.
  • Застосування на другому ступені маршового двигуна нової розробки з електронасосною системою подачі компонентів палива, виготовленого з максимальним використанням адитивних технологій.
  • Застосування орбітального ступеня з рухомою установкою нової розробки на екологічно чистому монопаливі.

«ЦИКЛОН-1М» – триступенева ракета-носій, яка забезпечить виведення космічних апаратів масою до 750 кг на сонячно-синхронну орбіту висотою 600 км. Орієнтовна стартова вага РН «Циклон-1М» – 63 тони, діаметр корпуса ступенів – 2,25 м, приблизна довжина РН – 29 м

Рідинний ракетний двигун першого ступеня РД870 розробляється ДП «КБ «Південне» на базі відпрацьованих компонентів РРД. Двигун однокамерний, виконаний за схемою з допалюванням окисного генераторного газу

Рідинний ракетний двигун другого ступеня РД846В однокамерний, розроблений за схемою з електросистемою подачі компонентів палива

Двигунна установка малої тяги (ДУМТ) верхнього ступеня – однокомпонентна ДУМТ, що використовує в якості палива водний розчин нітрату гідроксиламіна (HAN) з добавками-модифікаторами. Установка працює в безперервному і імпульсному режимах (для орієнтації)

КБ «Південне» розраховує на широкомасштабне міжнародне співробітництво при створенні та експлуатації ракетно-космічного комплексу «Циклон-1М», включаючи спільне створення наземної пускової бази на території різних країн світу. Але найголовніше, при умові реалізації цього амбітного проекту Україна може отримати власний універсальний пусковий комплекс для РН космічного призначення легкого класу. В якості потенційних місць розташування ракетно-космічного комплексу в Україні може розглядатись Херсонська область та узбережжя Бузького або Дніпровського лиманів.

Траса польоту

Презентація проекту «Циклон-1М» учасникам загальних зборів Української асоціації високотехнологічних підприємств і організацій «Космос», м. Київ, 14 березня 2019 р.

Експертиза, проведена Міжнародним центром космічного права при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України на замовлення КБ «Південне», підтвердила принципову можливість здійснення космічних запусків з території України.

Джерело

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: