
У США успішно провели перший в країні тестовий політ ракети з роторно-детонаційним двигуном
Американська компанія Venus Aerospace здійснила перший у США тестовий політ носія з роторно-детонаційним ракетним двигуном (RDRE). Запуск відбувся з космодрому Spaceport America у штаті Нью-Мексико, що стало важливим кроком на шляху до доступних і швидких гіперзвукових польотів.
Це момент, до якого ми йшли п’ять років. Успішний тестовий політ довів працездатність нашого двигуна, що дозволяє нам продовжувати розробки з упевненістю в нашій технології,
– заявила Сассі.
За її словами, Venus Aerospace вдалося продемонструвати, що роторно-детонаційний ракетний двигун працює не лише в симуляціях або лабораторних умовах, а й у реальному польоті.
Що таке роторно-детонаційний двигун
RDRE від Venus Aerospace розміщено в компактному корпусі. Така конструкція дозволяє літаку розганятися до швидкості в шість разів більшої за швидкість звуку (Мах 6) вже при зльоті зі звичайної злітної смуги.
Основна відмінність RDRE від традиційних ракетних двигунів полягає в принципі роботи. Замість постійного згоряння палива в камері, роторно-детонаційний двигун використовує процес детонації, який відбувається у просторі між двома циліндрами.
Після запалювання утворюється фронт вибуху, який створює більше спрямованої енергії завдяки обмеженому простору.
Крім підвищеної потужності, такий двигун є більш зручним у обслуговуванні та дозволяє економити до 15 відсотків палива порівняно з класичними двигунами.
Це досягнення доводить, що наш двигун працює не лише в лабораторії, а й у реальному середовищі польоту. Ми створили двигун, який не просто працює, а працює надійно та ефективно, що робить його масштабованим, – наголосив технічний директор Venus Aerospace Ендрю Дагглбі.
Плани на майбутнє: Stargazer M4
RDRE призначений для роботи в парі з повітряно-реактивним роторно-детонаційним двигуном VDR2 від Venus Aerospace. Компанія впевнена, що ця комбінація забезпечить стабільний гіперзвуковий політ без потреби у прискорювачах.
У майбутньому Venus Aerospace планує провести повномасштабне випробування всієї системи, щоб завершити розробку Stargazer M4 – пасажирського літака, здатного розвивати швидкість до Мах 4.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!