Комісар ЄС з питань оборони та космосу відвідав ДКА

Новини

9 травня 2025 року відбувся робочий прийом Андрюса Кубілюса, Комісара ЄС з питань оборони та космосу з Володимиром Міхеєвим, в. о. Голови Державного космічного агентства України (ДКА). У зустрічі з Єврокомісаром Кубілюсом також взяли участь представники Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, у тому числі заступник Міністра Дмитро Грищак. Було проведено обговорення поточного стану та перспектив взаємодії між ДКА та Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань оборонної промисловості та космосу (DG DEFIS). Зустріч мала на меті посилення співпраці між Україною та Європейським Союзом у сфері космічних технологій, зокрема в контексті інтеграції України до космічної програми ЄС.

Про це повідомляється на сайті ДКА.

У ході зустрічі було представлено актуальний стан розвитку української космічної галузі, її інституційні та промислові спроможності, а також окреслено стратегічні цілі галузі на найближчі роки. Окрема увага приділялась участі України в європейській програмі «Copernicus», зокрема поточному рівню співробітництва, використанню супутникових даних українськими організаціями та викликам, які потребують вирішення для глибшої інтеграції в цю ініціативу.

Ключовим елементом обговорення стала практична реалізація Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь нашої держави в компоненті «Copernicus» та у двох підкомпонентах компоненту «Космічна ситуаційна обізнаність» – «Події космічної погоди» та «Навколоземні об’єкти». Угода набула чинності 9 квітня 2025 року, й українська сторона підтвердила свою готовність до її імплементації, а також окреслила першочергові кроки, які вже здійснюються для забезпечення ефективної участі у зазначених напрямах.

ДКА також представило пропозиції щодо створення спільних технічних та робочих груп для координації подальших дій, з метою забезпечення повноцінного залучення України до Космічної програми Союзу. За результатами зустрічі було досягнуто домовленості щодо формалізації конкретних напрямів співпраці, а також щодо підтримки з боку Європейської Комісії з метою активнішого залучення українських наукових і промислових структур до реалізації космічних ініціатив ЄС.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: