
Неймовірне фото Місяця, зроблене киянином Ільдаром Ібатулліним під час повітряної тривоги, набрало вже десятки мільйонів переглядів
Знімок Місяця у високому динамічному діапазоні фотографа-аматора з Києва Ільдара Ібатулліна набрав десятки мільйонів переглядів у спільнотах Reddit та Instagram, а також його було опубліковано у виданні New York Mirror.
Фотографію було зроблено під час повітряної тривоги на простий аматорський телескоп та стару дзеркальну камеру.
Ось як описав Ільдар історію створення цієї фотографії на Reddit:
«Не дивлячись на те, що майже кожна ніч у Києві відзначається ракетно-ракетними обстрілами та діями ППО, я продовжую фотографувати нічне небо.
Це одне зображення є результатом укладання та редагування близько 500 кадрів (20 ГБ необроблених даних), зроблених 3 квітня 2025 року! Мені знадобилося 30 годин обробки, щоб отримати правильні деталі та кольори.
Зазвичай ми бачимо Місяць сірим. Тут я навмисно перебільшив насиченість місячних морів. Червоно-рожеві відтінки вказують на оксид заліза, а сині відтінки — на оксид титану.
Крім того, я зміг показати неосвітлену сторону Місяця за допомогою техніки HDR, яка складалася з кількох десятків кадрів із меншою витримкою.
Зверніть увагу на різні оптичні явища, які спостерігаються на фото: веселка навколо Місяця через дисперсію, дифракційні промені через конструкцію ньютонівського телескопа.
Обладнання: використовував аматорський фотоапарат Canon 6D, об’єктив Барлоу 2x, рефлекторний телескоп GSO 150/750 та штатив Arsenal EQ5.»
Нагадаємо, що 24 липня 2024 року ще одна робота Ільдара стала фотографією дня, яку відібрало NASA для сайту apod.nasa.gov, на якому щоденно публікується якесь неймовірне фото.
Як писала Українська Служби Інформації, опублікована світлина Місяця не є справжньою фотографією. На основі власної кольорової карти супутника Землі та карти висот NASA LOLA Ільдар Ібатуллін обробив реальні фото планети так, аби всі вершини витягнулися вгору – тобто він збільшив у кілька десятків разів контраст рельєфу.
Таке зображення дозволяє побачити не тільки залежність кольору від породи, а й від висоти рельєфу. Видно, що темні області, – це низовини, а саме моря із застиглої базальтової лави, яка затвердила мільярди років тому . Колір визначається коливаннями вмісту оксиду заліза та оксиду титану, пояснили у Universe Space Tech. А височини – світлі мінерали (білий, бежевий, світло-блакитний). Відносно свіжі височини або кратери білі або світло-блакитні.
Цю фотографію слід вважати комп’ютерною графікою, а не астрофото. Створено в Blender, без допомоги штучного інтелекту (AI).
Ільдару Ібатулліну 19 років. Він — студент КНУ Шевченка факультету РЕКС й уже деякий час займається фотографуванням зоряного неба та об’єктів на Землі. До цього вчився на фізматі Шевченка. Окрім астрофото, займається й побутовою фотографією.
Ільдар у Instagram: https://www.instagram.com/_ibatullin_ildar_/
Ільдар на Flickr: https://www.flickr.com/photos/201107309@N04/
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!