Експерт NASA пояснив, чому жоден астронавт в історії не залишав атмосферу Землі

Це цікаво

Думка про те, що жоден астронавт в історії жодного разу не покидав атмосферу Землі, може здатися дивною. Проте ця заява відповідає дійсності, пише УНІАН із посиланням на IFLScience.

Експерт NASA з геліофізики Даг Ровланд у своєму відеоролику пояснив, чому ще жоден астронавт технічно не залишав атмосферу нашої планети. Він розповів, що головний секрет полягає в тому, де починається космос по відношенню до Землі.

“Атмосфера, в якій ми живемо і дихаємо тут, на Землі, не просто знаходиться над нашими головами. Вона не зупиняється на Евересті. Вона не зупиняється там, де літають літаки. Вона триває все вище і вище і стає все менш і менш щільною, чим вище ви піднімаєтеся. І на дуже великій висоті вона все ще там”, – сказав експерт.

Ровланд підкреслив, що навіть Міжнародна космічна станція перебуває в атмосфері Землі.

“Коли ви піднімаєтеся туди, де розташована Космічна станція, – лише на кілька сотень миль над Землею – там усе ще достатньо повітря, щоб уповільнити рух Космічної станції. І якщо не підняти її за допомогою ракет, вона повернеться на Землю під дією повітряного опору, як під час руху автомобіля”, – заявив експерт.

У виданні зазначили, що зазвичай люди керуються практичними міркуваннями під час визначення межі космосу. Наприклад, міжнародно визнана межа космосу відома як лінія Кармана. Більша частина атмосфери Землі розташована нижче за неї, але вона в жодному разі не є точкою відсікання.

“Хоча чіткої межі між тим, де закінчується земна атмосфера і починається космічний простір, не існує, більшість учених використовують для позначення точки переходу лінію Кармана, розташовану на висоті 100 кілометрів над поверхнею Землі, оскільки 99,99997% земної атмосфери лежить під цією точкою. Однак дослідження, проведене в лютому 2019 року з використанням даних космічного апарату NASA/ESA Solar and Heliospheric Observatory (SOHO), припускає, що найвіддаленіші ділянки земної атмосфери – хмара атомів водню, звана геокороною, – насправді можуть простягатися майже на 629 300 кілометрів у космос, далеко за межі орбіти Місяця”, – поділився Ровланд.

Експерт додав, що це дослідження показало те, що на висоті близько 60 000 кілометрів над Землею все ще є близько 70 атомів водню на кубічний сантиметр. Навіть коли астронавти здійснювали виходи на місячну поверхню, вони все ще перебували в нашій атмосфері, хоча на відстані Місяця цей показник знижується приблизно до 0,2 атома на кубічний сантиметр. Дані Сонячної та геліосферної обсерваторії SOHO показали, що атмосфера Землі простягається приблизно до 50-кратного радіуса планети.

“Таким чином, існує свого роду дихотомія, коли ви переходите від Землі до земної атмосфери, потім опиняєтеся в атмосфері Сонця. А потім у якийсь момент ви опиняєтеся за її межами, коли досягаєте геліопаузи і межі геліосфери”, – пояснив Ровланд.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: