Історія ракетно-космічної галузі України: факти, події, документи, люди (2018-2019 роки)

Сторінки історії

Продовження. Початок тут.

2018 рік

21 травня

У Центрі космічних польотів на о.Воллопс (США) здійснено 8-й пуск РН «Антарес» – виведено на орбіту вантажний корабель «Сигнус», який доставив на МКС 3350 кг корисного вантажу.

1 серпня

Утворена «Українська асоціація високотехнологічних підприємств та організацій «Космос».

23 серпня

На космодромі Куру здійснено 12-й пуск РН «Вега» – на орбіту виведено метеорологічний супутник «ADM-Aeolus» (ЄКА).

17 листопада

Здійснено 9-й пуск РН «Антарес» – виведено на орбіту вантажний корабель «Сигнус», який доставив на МКС 3450 кг корисного вантажу.

10 грудня

У Конструкторському бюро «Південне» введений в експлуатацію новий багатофункціональний випробувальний центр (БФЦ), де в режимі реального часу будуть проходити випробування і відпрацювання взаємодії різних систем авіоніки і приладів ракетно-космічної техніки.

19 грудня

У КБ «Південне» введено в експлуатацію новий Обчислювальний центр Yuzhnoye SC з найпотужнішим суперкомп’ютером в Україні. Пікова продуктивність суперкомп’ютера складає 300 терафлопс (300 трильйонів операцій в секунду), що можна порівняти з потужністю тисячі одночасно працюючих персональних комп’ютерів.

2019 рік

4 січня

У КБ «Південне» побудовано та введено в експлуатацію цех збирання й електровипробувань космічних апаратів, який відповідає найсучаснішим світовим стандартам.

22 березня

На космодромі Куру здійснено 14-й пуск РН «Вега» – на орбіту виведено КА «PRISMA» (Італія).

17 квітня

У Центрі космічних польотів на о. Воллопс здійснено 10-й пуск РН «Антарес» – виведено на орбіту вантажний корабель «Сигнус», який доставив на МКС 3500 кг корисного вантажу і два науково-дослідних КА – «CAPSat» і «HARP».

14 травня

У Дніпрі на ПМЗ успішно проведені вібраційно-функціональні випробування головного обтічника РН «Циклон-4».

4 червня

Проєкт «Циклон-4М» із запуску космічних апаратів з території Канади (в районі  Хазел-Хілл поблизу міста Кансо) успішно пройшов екологічну експертизу.

11 липня

На космодромі Куру 15-й пуск РН «Вега» завершився аварією (руйнування двигуна другого ступеня).

23 серпня

У Дніпрі на стенді ПМЗ відбулося пропалювання третього ступеня РН «Циклон-4». Всі системи спрацювали відмінно (двигун вмикався 5 разів).

30 серпня

Відбувся другий цикл вогневих випробувань третього ступеня РН «Циклон-4». Підтверджена можливість його застосування в складі інших РН, в тому числі і в РН «Циклон-4М».

19 вересня

Національний банк України вводить у обіг пам’ятну монету номіналом у 5 гривень «Перший пуск ракети-носія «Зеніт-3SL».

Жовтень

Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо державного регулювання космічної діяльності».

2 листопада

У Центрі космічних польотів на о. Воллопс здійснено 11-й пуск РН «Антарес» – виведено на орбіту вантажний корабель «Сигнус», який доставив на МКС 3750 кг корисного вантажу.

1 грудня

В Національному центрі управління та випробувань космічних засобів запрацював Регіональний дзеркальний сайт програми «Copernicus», який забезпечує вільний доступ  всіх бажаючих до матеріалів зйомок території України з супутників Sentinel-1, Sentinel-2 та Sentinel-3.

Далі буде…

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: