
Історія ракетно-космічної галузі України: факти, події, документи, люди (2015-2017 роки)
Продовження. Початок тут.
2015 рік
21 січня
Головою ДКА призначено Олега Семеновича Уруського.
11 лютого
На космодромі Куру здійснено 4-й пуск Європейської РН «Вега» – на орбіту виведено експериментальний космічний корабель IXV за новою програмою Європейського космічного агентства (ЄКА).
26 березня
З пускової бази Ясний здійснено 22-й пуск РН «Дніпро» – на орбіту виведено КА «КомпСат-3А» (Республіка Корея). Це був останній пуск РН «Дніпро» в рамках програми «Дніпро».
20 квітня
Підписано меморандум щодо дослідження та використання космічного простору в мирних цілях керівниками ДКА України О.Уруським та Польського космічного агентства М.Банашевичем.
23 червня
На космодромі Куру здійснено 5-й пуск РН «Вега» – на орбіту виведено КА «Sentinel-2A» (ЄКА).
19 серпня
Головою ДКА призначено Любомира Юрійовича Сабадоша.
3 грудня
На космодромі Куру здійснено 6-й пуск РН «Вега» – на орбіту виведено КА «LISA Pathfinder» (ЄКА).
11 грудня
На космодромі Байконур проведено третій пуск РКП «Зеніт-3SLBФ» – на орбіту виведено КА «Електро-Л №2».
2016 рік
26 травня
Українська команда з Києва з проєктом Mars Hopper стала переможцем конкурсу NASA Space Apps Challenge 2016 в категорії «People’s choice».
1 червня
У Центрі космічних польотів на о. Воллопс (США) успішно проведено вогневі випробування модернізованого першого ступеня РН «Антарес» з новим маршовим двигуном.
30 червня
За участю Президентів України та Болгарії підписано угоду між ДКА України та Болгарською академією наук про співпрацю в рамках космічного експерименту «Іоносат-Мікро» на супутнику «Мікросат-М».
22-27 серпня
В Одесі пройшла 16-та Українська конференція з космічних досліджень. Надані рекомендації для розробки нової Державної науково-технічної програми на 2018-2022 роки та щодо доповнення концепції реалізації Державної політики у сфері космічної діяльності України на період до 2032 року.
14 вересня
Виконуючим обов’язки Голови ДКА призначено Юрія Миколайовича Радченка.
16 вересня
На космодромі Куру здійснено 7-й пуск РН «Вега» – на орбіти виведено перший перуанський супутник «PeruSAT-1» і чотири американські КА серії «SkySat».
18 жовтня
У Центрі космічних польотів на о. Воллопс (США) здійснено 6-й пуск РН «Антарес» – виведено на орбіту вантажний корабель «Сигнус», який доставив на МКС понад 2400 кг вантажу.
6 грудня
На космодромі Куру здійснено 8-й пуск РН «Вега» на орбіту виведено турецький розвідувальний супутник «Gokturk-1».
2017 рік
7 березня
На космодромі Куру здійснено 9-й пуск РН «Вега» – на орбіту виведено супутник «Sentinel -2B» (ЄКА).
2 серпня
На космодромі Куру здійснено 10-й пуск РН «Вега» – на орбіту виведено два КА: «OptSat-3000» (Італія) і французько-ізраїльський «Venus».
23 серпня
Кабінет міністрів України призначив головою Державного космічного агентства України Павла Глібовича Дегтяренка.
8 листопада
На космодромі Куру здійснено 11-й пуск РН «Вега» з українським двигуном на 4-му ступені – на орбіту виведено марокканський супутник «MN-13B».
12 листопада
У Центрі космічних польотів на о. Воллопс (США) здійснено 7-й пуск РН «Антарес» – виведено на орбіту вантажний корабель «Сигнус», який доставив на МКС 3350 кг корисного вантажу.
26 грудня
На космодромі Байконур здійснено 4-й пуск РКП «Зеніт-3SLBФ» в рамках програми «Наземний старт» – на орбіту виведено КА «Angosat-1» (Республіка Ангола).
В цьому році завершилося виконання 5-ї Державної науково-технічної космічної програми (2013-2017 рр.). За планом на програму виділено 1 млрд 109 млн грн. Фактично профінансовано 300,3 млн грн, тобто 27%. За цей час виготовлено 27 ракет-носіїв, КА-0 (КПІ виготовив два кубсати PolyITAN).
Далі буде…
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!