
Історія ракетно-космічної галузі України: факти, події, документи, люди (2013-2014 роки)
Продовження. Початок тут.
2013 рік
1 лютого
У Тихому океані 35-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» завершився аварією.
7 лютого
В КБ «Південне» підписано Генеральну угоду між Державним підприємством КБ «Південне» і 24 вищими навчальними закладами Міністерства освіти і науки, молоді і спорту про спільні дослідження в галузі створення РКТ.
23 лютого
На острові Воллопс (США) проведено випробування основної конструкції першого ступеня РН «Антарес» з короткочасним запуском маршових двигунів.
23 квітня
В Центрі космічних польотів на острові Воллопс (США) здійснено перший (дослідний) успішний пуск РН «Антарес». Виведено на орбіту масогабаритний макет вантажного корабля «Сигнус» і чотири мікросупутники.
Квітень
До Бразилії відправлена друга партія технологічного обладнання для РН «Циклон-4».
7 травня
З космодрому Куру у Французькій Гвіані здійснено другий пуск РН «Вега» – на орбіти виведено КА: «Proba-V» (ЕКА), «VNREDSat-1» (В’єтнам) і «STCube-1» (Естонія).
Травень
У Києві проведено міжнародну нараду експертів із обговорення проєкту «Міжнародний кодекс поведінки в космосі».
22 серпня
На пусковій базі Ясний здійснено 18-й пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіту КА «КОМРSАТ-5» (Республіка Корея).
31 серпня
На космодромі Байконур здійснено 6-й пуск РКП «Зеніт-3SLB» за програмою «Наземний старт» – на орбіту виведено КА «Amos-4» (Ізраїль).
18 вересня
У Центрі космічних польотів на острові Воллопс (США) здійснено другий пуск РН «Антарес» – виведено на орбіту вантажний корабель «Сигнус» з корисним вантажем для МКС.
29 жовтня
У Дніпропетровську відкрито Центр інноваційних технологій і прогресу «Парк ракет» – виставковий комплекс вітчизняних ракет-носіїв.
21 листопада
На пусковій базі Ясний здійснено 19-й пуск РН «Дніпро» – на орбіти виведено КА: «Dubai-2» (ОАЕ), «SkySat-1», «AprizeSat-7», «AprizeSat-8» (США), GOMX-1» (Данія), «WNISat» (Японія), «BRITE-PL» (Польща), «STSat -3» (Корея), «UniSat-5» (Італія), а також 9 контейнерів з 14 КА типу CubeSat і блок перспективної авіоніки (Україна).
2014 рік
9 січня
У Центрі космічних польотів на о. Воллос (США) здійснено 3-й пуск РН «Антарес» – виведено на орбіту вантажний корабель «Сигнус», який доставив на МКС 1300 кг вантажу, а також виведено на орбіту 28 КА «Flock» і 7 наносупутників.
30 квітня
На космодромі Куру здійснено 3-й пуск європейської РН «Вега» – на орбіту виведено перший супутник Землі Казахстану «KazEOSat-1».
27 травня
Із плавучої платформи «Одіссей» стартувала РН «Зеніт-3SL» – на орбіту виведено КА «ЕutelSat-3B». Це був 36-й останній пуск в рамках програми «Морський старт».
19 червня
На пусковій базі Ясний відбувся 20-й пуск РН «Дніпро» – на орбіти виведено 33 космічні апарати на замовлення 17 країн світу, в тому числі український наносупутник PolyITAN-1 розробки НТУУ «Київський політехнічний інститут». Це свого роду перший світовий рекорд виведення такої кількості КА однією ракетою-носієм.
12 липня
У Центрі космічних польотів Воллопс (США) здійснено 4-й пуск РН «Антарес» – виведено на орбіту вантажний корабель «Сигнус», який доставив на МКС понад 1600 кг корисного вантажу.
Вересень
З України до Бразилії відправлено чергову партію технологічного обладнання для наземного комплексу «Циклон-4».
16 жовтня
В зв’язку з люстрацією звільнено з посади керівника ДКА Героя України Ю.С. Алексєєва.
28 жовтня
У Центрі космічних польотів на о. Воллопс (США) 5-й пуск РН «Антарес» завершився аварією.
6 листопада
З пускової бази Ясний здійснено 21-й пуск РН «Дніпро» – на орбіти виведено КА «ASNARO» (Японія) і чотири мікросупутники.
Далі буде…
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!