Історія ракетно-космічної галузі України: факти, події, документи, люди (2011-2012 роки)

Сторінки історії

Продовження. Початок тут.

2011 рік

20 січня

На космодромі Байконур здійснено перший пуск РКП «Зеніт-3SLBФ» (з розгінним блоком «Фрегат-СБ») – виведено на орбіту КА «Електро-Л №1».

12 березня

З Південного машинобудівного заводу відправлено до США основну конструкцію першого ступеня (ОКПС) ракети-носія «Taurus-II».

30 березня

Постановою Кабінету Міністрів України затверджено «Концепцію реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року». Планувалося на розвиток космічної галузі виділити 38,5 млрд гривень.

18 липня

На космодромі Байконур здійснено другий пуск РКП «Зеніт-3SLBФ» на орбіту виведено КА «Спектр-Р».

17 серпня

На пусковій базі Ясний здійснено 17-й пуск РН «Дніпро» виведено на орбіти 7 КА: «Січ-2» (Україна), «Nigeria Sat-X», «NigeriaSat-2» (Нігерія), «Rasat» (Туреччина), «EduSat» (Італія), «AprieSat-5», «AprizeSat-6»(США) і блок перспективної авіоніки «БПА-1» (Україна).

Серпень

В рамках проєкту «Алкантара-Циклон-Спейс» розпочато будівництво космодрому в Бразилії.

24 вересня

У Тихому океані здійснено 31-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Atlantic Bird-7» (США).

5 жовтня

На космодромі Байконур здійснено 5-й пуск РКП «Зеніт -3SLB» за програмою «Наземний старт» – на орбіту виведено КА «Intelsat-18» (США).

8 листопада

На космодромі Байконур здійснено 2-й пуск  модифікованої РКП «Зеніт -2SLB» – КА «Фобос-Грунт» на вийшов на перелітну орбіту.

2012 рік

13 лютого

З космодрому Куру у Французькій Гвіані здійснено перший пуск нової європейської РН «Вега». Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП «ВО Південний машинобудівний завод». На орбіти виведено 10 КА з Італії, Румунії, Угорщини, Польщі, Франції та Іспанії.

1 червня

У Тихому океані здійснено 32-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Intelsat-19» (США).

Червень

До Бразилії відправлено першу партію технологічного обладнання для наземного комплексу «Циклон-4».

19 серпня

У Тихому океані проведено 33-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Intelsat-21» (США).

Вересень

Оголошено про початок проекту «ТВІНІНГ-2»: «Посилення інституційної спроможності  ДКА України в реалізації європейських космічних програм у сфері супутникової навігації EGNOS-GALILEO та дистанційного зондування Землі GMES» на (2013-2014 рр.). Проєкт фінансувався Європейською стороною (1,43 млн євро). Керівником з української сторони призначено заступника Голови ДКА С.О.Засуху.

10 жовтня

Підписано Генеральну угоду між НАН України і КБ «Південне» про науково-технічне співробітництво в галузі створення ракетно-космічної техніки і спільної науково-технічної діяльності.

3 грудня

У Тихому океані здійснено 34-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту Європейський КА «Intelsat-70B» (Франція).

В цьому році завершилося виконання четвертої космічної програми (2008-2012 рр.). На її фінансування планувалося виділити 1 млрд 417 млн грн фактично профінансовано 536,4 млн грн (38%). Виготовлено і запущено в космос 27 РН і 1 КА.

Далі буде…

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: