
Історія ракетно-космічної галузі України: факти, події, документи, люди (2008-2010 роки)
Продовження. Початок тут.
2008 рік
15 січня
У Тихому океані здійснено 25-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Thuraya-3» (ОАЕ).
25 січня
В Парижі підписано Угоду між Урядом України та Європейським космічним агентством «Про співробітництво у використанні космічного простору в мирних цілях».
20 березня
У Тихому океані здійснено 26-й пуск РКП Зеніт-3 за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «DirecTV-11» (США).
22 квітня
Розпочав роботу Українсько-Європейський проєкт «ТВІНІНГ» Прискорення Українсько-Європейського співробітництва в космічній сфері» (2008-2010 рр.) Його учасниками стали Україна, Франція, Німеччина. Його бюджет становив 1,8 млн євро і був профінансований ЄК. Керівниками зі сторони ЄС призначено Андре Мусіна-Пушкіна (Франція) із сторони України заступника Генерального директора НКАУ Едуарда Кузнєцова.
28 квітня
На космодромі Байконур здійснено перший пуск РКП «Зеніт-3SLB» за програмою «Наземний старт» – на орбіту виведено КА «Amos-3» (Ізраїль).
21 травня
У Тихому океані здійснено 27-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Galaxy-18» (США).
16 липня
У Тихому океані здійснено 28-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «EchoStar-11» (США).
29 серпня
На космодромі Байконур здійснено 11-й пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіти п’ять КА «RapidEye» (Німеччина).
24 вересня
У Тихому океані здійснено 29-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «Galaxy-19» (США).
1 жовтня
На пусковій базі Ясний здійснено 12-й пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіту КА «Theos» (Таїланд).
12-17 жовтня
На Міжнародному астронавтичному конгресі в Південній Кореї міжнародний космічний проєкт «Морський старт» було визнано науково-технічним проривом року.
2009 рік
30 січня
На космодромі Плесецьк здійснено останній 122-й пуск РН «Циклон-3 (11К68) – виведено на орбіту КА «Коронас-Фотон».
11 лютого
Керівником НКАУ призначається О. Зінченко.
26 лютого
На космодромі Байконур здійснено другий пуск РКП «Зеніт-3SLB» за программою «Наземний старт» – виведено на орбіту КА «Telstar-11N» (США).
20 квітня
У Тихому океані здійснено 30-й пуск РКП «Зеніт-3SL» за программою «Морський старт» – виведено на орбіту КА «SICRAL-1B» (Італія).
22 червня
На космодромі Байконур здійснено тратій пуск РКП «Зеніт-3SLB» за програмою «Наземний старт» – на орбіту виведено КА«Measat-3A» (Малайзія).
29 липня
На космодромі Байконур здійснено 13-й пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіти шість КА: «DubaiSat-1» (ОАЕ), «UK-DMC2» (Великобританія), «Deimos-1», «NanoSat-1B» (Іспанія), «AprizeSat-3», «FprizeSat-4» (США).
30 листопада
На космодромі Байконур здійснено 4-й пуск РКП «Зеніт-3SLB» за програмою «Наземний старт» – на орбіту виведено КА «Intelsat-15» (США).
Листопад
Створюється спільна робочу група «Україна–ЄС». Керівниками робочої групи призначаються з боку ЄС – Х.Бішофф, з боку України – Е.Кузнєцов та підписується Угода про співпрацю в космічній сфері. Ця група сприяла виходу українських підприємств, наукових установ на економічний та науковий пристір Євросоюзу.
Грудень
Групі фахівців космічної галузі за створення триступеневої РН «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» присуджено «Державну премію в галузі науки і техніки».
2010 рік
Лютий
Завершується Українсько–Європейський проєкт «ТВІНІНГ».
17 березня
На посаду керівника космічного агентства повертається Ю.С.Алексєєв.
8 квітня
На космодромі Байконур проведено 14-й пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіту КА «CryoSat-2» Європейського космічного агентства (ЄКА).
13 травня
Підписано Угоду з Канадською компанією MDA щодо створення Національної супутникової системи та запуску телекомунікаційного супутника «Либідь».
15 червня
На пусковій базі Ясний здійснено 15-й пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіти КА «Prisma» (Швеція), «Picard» (Франція) і блок перспективної авіоніки «БПА-1» (Україна).
21 червня
На космодромі Байконур здійснено 16-й пуск РН «Дніпро» – виведено на орбіту КА «TanDEM–X» (Німеччина).
9 грудня
Постановою Кабінету Міністрів України Національне космічне агентство України перейменовано в Державне космічне агентство, з нього знято спецстатус та змінено назву посади керівника.
Далі буде…
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!