Перша німкеня у космосі повернулася на Землю

Новини

Перша німкеня у космосі – 29-річна дослідниця з Берліна Рабеа Рогге (Rabea Rogge) – повернулася на Землю. Рогге та троє її колег з міжнародної експедиції Fram2 у п’ятницю, 4 квітня, приземлилися біля узбережжя Каліфорнії в капсулі Crew Dragon компанії SpaceX.

Про це пише DW із посиланням на AFP.

Рятувальники підняли капсулу на борт судна, після її відкриття дослідники без сторонньої допомоги вийшли на палубу невпевненою ходою, проте виглядали досить бадьоро і з посмішкою тиснули один одному руки у скафандрах. При цьому їм не надавалася додаткова медична допомога – це була частина наукового експерименту, спрямованого на вивчення того, наскільки добре астронавти можуть виконувати базові завдання відразу після повернення з космосу.

Комерційну місію Fram2 ініціював та фінансував китайсько-мальтійський криптовалютний мільярдер Чунь Ван. Він же й очолив екіпаж. Двома іншими учасниками, окрім Рогге, стали австралійський професійний гід по полярному регіону Ерік Філіпс та норвезький режисер та оператор Янніке Міккельсен, що спеціалізується на зйомках у ризикованих умовах, таких як Арктика, море та космос. Місія була названа на честь норвезького дослідницького корабля Fram, побудованого наприкінці XIX століття для місій в Арктиці та Антарктиці .

У рамках чотириденної місії дослідники провели понад 20 експериментів, включаючи перші рентгенівські знімки людини в космосі та вирощування грибів в умовах невагомості, а також вперше здійснили політ над Арктикою та Антарктикою. Окрім наукової роботи були й кумедні моменти. Так, Міккельсен продемонструвала у соцмережі X відео, як сушить волосся за умов невагомості.

Електроінженер і спеціаліст з арктичної робототехніки Рабеа Рогге стала першою німецькою жінкою в космосі майже через п’ять десятиліть після польоту на радянському кораблі “Союз” першого німецького астронавта – Зігмунда Єна (Sigmund Jähn) в 1978 році. До Рогге, за даними Німецького центру авіації та космонавтики у Кельні, у космосі побували 12 німецьких чоловіків.

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: