
Історія ракетно-космічної галузі України: факти, події, документи, люди (1996-1997 роки)
Продовження. Початок тут.
1996 рік
Березень
Указом Президента України Л.Д. Кучми створено Раду з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України. До складу Ради, що складається з 33 осіб, увійшли радник Президента України В.П.Горбулін, Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ «Південне» С.М.Конюхов, директор Головної астрономічної обсерваторії України Я.С. Яцків та інші.
8 квітня
Спільним рішенням НАНУ і НКАУ на базі Відділення систем керування Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова НАНУ створено Інститут космічних досліджень на чолі з академіком В.М.Кунцевичем.
11 червня
Указом Президента України Л.Д.Кучми у Дніпропетровську створено Національний центр аерокосмічної освіти молоді (НЦАОМУ) на чолі з Г.Г.Комановим.
17 червня
У Львові створено філію ІКД – Львівський центр Інституту космічних досліджень НАНУ і НКАУ.
12 серпня
Указом Президента України Л.Д.Кучми створено Національний центр управління та випробувань космічних засобів НКАУ (м. Євпаторія).
12 листопада
Керівники РКА і НКАУ підписали Меморандум про створення російсько-українського підприємства МКК «Космотрас» для реалізації проекту космічного ракетного комплексу (КРК) «Дніпро», створюваного на базі Р-36М УТТХ (15А18).
15 листопада
Верховна Рада України прийняла Закон України «Про космічну діяльність», що встановлює загальні правові основи здійснення космічної діяльності в Україні та під юрисдикцією України за її межами.
2 грудня
Вийшла Постанова Кабінету Міністрів України «Про створення Єдиної супутникової системи передачі інформації».
1997 рік
13 березня
Встановлено професійне свято – «День працівників ракетно-космічної галузі України» – 12 квітня.
14 березня
Підписано угоду між КБ «Південне», ВО ПМЗ і «Фіат Авіо» (Італія) щодо модернізації РН «Циклон-3» (11К68), що започаткувала створення космічного ракетного комплексу (КРК) «Циклон-4».
28 червня
Вийшла Постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію заходів щодо вдосконалення космічних технологій».
22 липня
Вийшов Указ Президента України «Про положення про Національне космічне агентство України».
27 серпня
Засновано закрите акціонерне товариство «Міжнародна космічна компанія «Космотрас» для управління розробленням КРК «Дніпро».
6 листопада
Вийшла Постанова Кабінету Міністрів України «Про створення космічних ракетних комплексів з використанням ракет РС-20 і РС-18».
19 листопада – 5 грудня
Перший космонавт незалежної України Л.К.Каденюк здійснив успішний політ та виконав наукову програму з космічної біології на космічному кораблі-шатлі «Коламбія» у складі міжнародного екіпажу. Під час цієї місії була проведена масштабна освітня програма «Вчителі та учні досліджують рослини в космосі», яка охопила по 20 тис. школярів з кожної країни (Україна і США).
2 грудня
Указом Президента України Л.Д.Кучми затверджено «Комплексну програму скорочення та ліквідації МБР SS -24» (РТ-23УТТХ).
В цьому році завершена перша Національна космічна програма (1993-1997 рр.). Із запланованих на програму 316,47 млн грн фактично профінансовано 136,7 млн грн тобто 43%. Виготовлено 32 вітчизняних РН і 17 КА.
Далі буде…
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!