Космічний корабель Starship вибухнув під час польоту
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Голос Америки.
Компанія Ілона Маска охарактеризувала інцидент як «стрімку незаплановану дезінтеграцію». У міру підйому шість двигунів корабля відключалися один за одним, а зв’язок з апаратом перервався через 8,5 хвилини після старту.
Це мав бути перший політ нової, вдосконаленої моделі космічного корабля.
Очікувалося, що після запуску з Техасу він перетне Мексиканську затоку і здійснить майже навколосвітню подорож, як і під час попередніх випробувань. На кораблі було закріплено десять макетів супутників для відпрацювання їх запуску.
За хвилину до втрати апарату SpaceX за допомогою механічних маніпуляторів стартової вежі успішно зловила ракету-носій, що повернулася на Землю (до цього це зробити вдалося лише один раз).
Втім, незабаром оптимізм після успішного захоплення першого ступеня змінився розчаруванням через долю космічного корабля.
Останні дані, отримані з космічного корабля, показали, що він досяг висоти 146 кілометрів і розвинув швидкість близько 21 300 кілометрів за годину.
За словами Маска, попередній аналіз показав, що витік пального міг призвести до підвищення тиску в порожнині над протипожежною перегородкою двигуна.
Він додав, що у цій частині корабля планується посилити систему пожежогасіння, покращити вентиляцію та проводити додаткові перевірки на наявність витоків.
Ракета заввишки 123 метри стартувала в ніч проти п’ятниці за київським часом зі стартового майданчика Бока-Чіка в Техасі, неподалік кордону з Мексикою. Час запуску було вибрано з тим розрахунком, щоб корабель увійшов в атмосферу над Індійським океаном у денний час.
Закріплені на кораблі макети супутників були такого самого розміру, як і супутники зв’язку Starlink. Передбачалося, що, як і сам корабель, їх буде зруйновано під час входу в атмосферу.
Маск планує запускати супутники Starlink на кораблях Starship, а потім перейти до виведення інших супутників на орбіту і, зрештою, до транспортування екіпажів.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!