ЄКА запустило два супутники для імітації сонячних затемнень
Індійська ракета PSLV-XL запустила унікальну місію Європейського космічного агентства (ESA) Proba-3, що створюватиме штучні затемнення для вивчення сонячної корони.
Два супутники місії Proba-3 — Coronagraph та Occulter — були запущені з Індії у четвер, 5 грудня, на ракеті-носії Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV). Їх було розгорнуто на висоті приблизно 573 кілометри з нахилом 59 градусів до екватора. На початку наступного року, після початкової перевірки, супутники відокремляться один від одного та почнуть технічні демонстраційні експерименти.
Як повідомляє ESA, більший із двох супутників, відомий як Coronagraph, має набір наукових інструментів для створення зображень зовнішньої атмосфери Сонця або його корони. Менший космічний корабель під назвою Occulter містить навігаційні датчики та малоімпульсні двигуни та маневруватиме на відстані до 150 метрів від Coronagraph. З погляду космічного корабля Coronagraph, це буде якраз правильна відстань для імітації затемнення Сонце, щоб сліпучі відблиски не блокували спостереження.
Proba-3 має завдання отримати зображення зазвичай невидимої частини корони на відстані 70 тисяч кілометрів над поверхнею Сонця. Coronagraph робитиме зображення раз на дві секунди, допомагаючи вченим шукати дрібномасштабні швидкоплинні плазмові хвилі, які можуть бути відповідальними за підвищення температур у короні. Місія також буде шукати світіння плазмових струменів, які, на думку вчених, відіграють роль у прискоренні сонячного вітру, хмари частинок, що відлітають від Сонця зі швидкістю до 2 мільйонів км/год.
Це дві наукові цілі є основними для Proba-3. Але також її метою є демонстрація того, що два супутники можуть постійно літати у щільному строю.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!