Vega C успішно повернулася до експлуатації
Європейська ракета-носій Vega C здійснила третій за рахунком і перший після дворічної перерви політ у космос. Успішний пуск відбувся 5 грудня 2024 року о 23:20 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані (місія VV25).
Через 1 годину і 43 хвилин після старту четвертий ступінь ракети-носія закінчив третє включення двигунів, тим самим завершив процес виведення супутника ДЗЗ Sentinel-1C на 700-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. За декілька хвилин після цього ЄКА отримало перші сигнали із супутника.
Sentinel-1C є частиною Copernicus, компоненту космічної програми Європейського Союзу зі спостереження Землі. Найдосконаліша у світі система спостереження за Землею Copernicus надає безперервні, безкоштовні та надійні дані та послуги зі спостереження за Землею державним органам, компаніям і громадянам по всьому світу. Програма, якою керує Європейська комісія, фінансується Європейським Союзом за участю ЄКА.
Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовують у складі рідинної рушійної установки четвертого ступеня РН Vega С, розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод». Для РН Vega C українськими фахівцями були проведені роботи з покращення характеристик двигуна для розширення діапазону корисних навантажень. Відмінною особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту, завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Надійність БМД РД-843 було доведено під час 20 успішних пусків РН Vega та двох успішних пусків РН Vega C.
До речі, доставив Sentinel-1C на космодром також український літак Ан-124 «Руслан» компанії «Авіалінії Антонова».
Нагадаємо, що перший пуск РН Vega C 13 липня 2022 року був успішним. 21 грудня того ж року відбувся другий пуск Vega C. Ракета-носій повинна була вивести на орбіту європейські супутники ДЗЗ Pléiades Neo 5 і 6, однак приблизно через 2 хвилини 27 секунд після старту відбулася аномальна робота другого ступеня Zefiro 40, що призвело до передчасного завершення місії.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!