Підсумки XІХ Наукових Читань «Дніпровська орбіта-2024»
23 жовтня 2024 року відбулося урочисте відкриття XІХ Наукових читань «Дніпровська орбіта». Цього року Наукові Читання «Дніпровська орбіта» були присвячені 25-й річниці від дня запуску українського космічного апарата «Океан-О» (рішення оргкомітету № 19-1від 26.06.2024).
Космічний апарат «Океан-О», призначений для вивчення Світового океану та суші (розробка Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля», виробництво Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова»), було виведено на навколоземну орбіту 17 липня 1999 року з космодрому Байконур ракетою-носієм «Зеніт-2».
Для участі в Наукових читаннях було розіслано понад 350 запрошень. Заявки на участь в Наукових Читаннях надійшли від фахівців і наукових співробітників підприємств і організацій аерокосмічної галузі, молодих вчених та студентів вищих навчальних закладів Дніпра, Києва, Харкова, Павлограда та інших міст. Всього оргкомітетом було отримано 31 заявку на участь.
З привітанням до учасників та гостей Наукових Читань звернулися:
- Генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова Олексій Кулик,
- Генеральний конструктор – перший заступник Генерального директора ДП «КБ «Південне» ім. Янгеля Максим Дегтярьов,
- декан фізико-технічного факультету Дніпровського Національного університету імені Олеся Гончара Анатолій Санін,
- директор Національного музею космонавтики імені С.П. Королева (м. Житомир) Ірина Дячук.
На пленерне засідання були запрошені спеціалісти які безпосередньо приймали участь у розробці, виготовлені та підготовки до запуску КА «ОКЕАН-О», були членами Державної комісії та присутніми при його запуску:
- Агарков Анатолій Васильович – Радник Генерального директора ДП «КБ «Південне» ім. Янгеля, Лауреат Державної премії, заслужений машинобудівник України;
- Щеголь Віктор Андрійович – Генеральний директор ДП «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» (2005-2014р.р.), Герой України, академік Міжнародної інженерної академії, кандидат технічних наук.
Вони поділилися своїми спогадами про створення космічного апарата «Океан-О» та про його підготовку до запуску. Всі присутні подивилися фільм про КА «ОКЕАН-О».
24 жовтня 2024 року Наукові Читання продовжили свою роботу за 6-ю науковими напрямами:
— історія авіації та ракетно-космічної техніки;
— аерокосмічна освіта молоді та вузівська наука. Перспективні інноваційні проекти;
— екологія та космос;
— філософія та космос;
— економіко-правові, гуманітарні та етичні аспекти освоєння космосу;
— молодь та космос.
Всього на засіданнях було заслухано 27 доповідей, в обговоренні прийняло участь 48 учасників та гостей.
В рамках Наукових Читань 25 жовтня пройшов історико-пізнавальний круглий стіл «Космічна топоніміка Дніпра».
Офіційне закриття Наукових Читань відбулося 25 жовтня 2024 року. Заступник генерального директора з науки та освіти НЦАОМ ім. О.М. Макарова Ірина Федоренко вітала з подякою всіх учасників Читань за плідну працю та цікаві доповіді. Підсумки роботи наукових читань «Дніпровська орбіта – 2024» підвели члени наукового комітету, які відзначили актуальність та обґрунтованість тем, що обговорювались на засіданнях.
17 учасників Наукових читань були нагородженні дипломами за кращі доповіді. Кожний учасник отримав електронний сертифікат.
Наукові читання «Дніпровська орбіта» проходили в on-line форматі.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!