«Вояджер» виявив моторошний гул у міжзоряному просторі
Космічний апарат запустили для дослідження Сонячної системи та простору за її межами. Voyager-1 став першим зондом, який вийшов у міжзоряний простір.
«Вояджер-1», який витратив понад 43 роки на віддалення від Землі з моменту свого запуску в 1977 році, виявив «гул» міжзоряного простору, повідомляє CNN.
Зараз зонд знаходиться від Сонця більш ніж в 150 разів далі, ніж відстань між Землею і Сонцем. Передача повідомлень, що рухаються зі швидкістю світла, на Землю займає понад 21 годину.
У 2012 році він офіційно пройшов геліопаузу — кордон, на якому тиск сонячного вітру вже недостатній, щоб зіткнутися з вітром з міжзоряного простору. «Вояджер-1» покинув Сонячну систему.
В ході останнього аналізу даних зонда з відстані майже 23 мільярди кілометрів астрономи стали помічати, починаючи з 2017 року, постійний гул від плазмових хвиль в міжзоряному середовищі.
«Він дуже слабкий і монотонний, тому що знаходиться у вузькій смузі частот», — розповіла астроном Стелла Кох Окер з Корнельського університету з астрономії.
Поки не зовсім ясно, що викликає ці звуки: це можуть бути термічно збуджені плазмові коливання або квазітепловой шум, створюваний рухом електронів в плазмі, що створює локальне електричне поле.
NASA навіть опублікувало запис цього гулу.
Відзначається також, що генератор, який живить прилади зонда, з кожним роком стає трохи гіршим. Приблизно до 2025 року він більше не зможе підтримувати їх роботу.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!