SpaceX запустила другу ракету за 11 днів
Ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX успішно вивела на орбіту японсько-сінгапурський телекомунікаційний супутник.
Ця місія стартувала всього через 11 днів після попереднього успішного запуску ракети Space, передає nv.ua.
Попередній рекорд був між рейсами апаратів CRS-18 і Amos-17 — тоді розрив становив трохи більше 12 днів.
Запуск Falcon 9 із супутником JCSAT 18 / Kacific 1 був здійснений о 02:10 за Києвом з 40-го космічного стартового комплексу на авіабазі на мисі Канаверал в штаті Флорида.
Це вже не перший старт SpaceX в інтересах японської компанії SKY Perfect JSAT, яка забезпечує мовлення в регіоні Азії і Тихого океану, — в 2015-му році Falcon 9 успішно вивів на орбіту JCSAT 14 і JCSAT 16. Другий власник супутника, сінгапурська Kacific Broadband Satellites, користується послугами SpaceX вперше.
Загальна маса супутника становить 6800 кг — на верхньому кінці можливостей Falcon 9. Через велику масу супутника і характеристики, необхідних для виходу на геостаціонарну орбіту, перший ступінь зробив посадку з пониженням швидкості приблизно через вісім хвилин після старту. Цей перший ступінь раніше використовувався в місіях CRS-17 і CRS-18.
Посадка першого ступеня на платформу OCISLY в 651 км від місця старту в Атлантичному океані пройшла успішно. На жаль кораблі Go Ms Tree і Go Ms Chief не змогли зловити половинки обтічника. Кожен корабель призначений для того, щоб зловити одну половину обтічника в свої сітки.
Цілий обтічник коштує $ 6 млн — близько 10% від вартості Falcon 9. У міру збільшення частоти запусків Starlink в 2020 році попит на обтічники також зросте. Повторне використання обтічників зменшить необхідність у виробництві нових, що дозволить SpaceX заощадити гроші і час.
Після успіху місії JCSAT-18 / Kacific-1 SpaceX планує завершити 2019 рік ще одним запуском — супутників Starlink, який в даний час запланований на 30 грудня.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!