NASA випробувало в космосі незвичайного робота
Астронавт Європейського космічного агентства Лука Пармітано провів перші випробування другого робота серії Astrobee на ім`я Honey на борту МКС.
Про це повідомляє НВ.
Astrobee — це вільно літаюча система роботів, яка включає в себе три робота і док-станцію для підзарядки. Вона буде використовуватися для перевірки того, як роботи можуть допомогти екіпажу і виконувати обов’язки по догляду на космічному кораблі.
Після того, як Пармітано розпакував і оглянув Honey, він помістив робота на док-станцію Astrobee і Honey прокинулася, вперше в космосі, поруч зі своїм партнером-роботом Bumble. Honey (мед) і Bumble (Джміль) ідентичні, за винятком їх кольорів. Bumble виконаний з елементами синього кольору, а Honey — жовтого.
Оскільки їх системи ідентичні, Honey може скористатися роботою, яку виконав Bumble з моменту первісної перевірки обладнання в квітні. Екіпаж станції і команда Astrobee в Науково-дослідному центрі Еймса NASA в Силіконовій долині Каліфорнії використовували Bumble, щоб нанести на карту внутрішню частину модуля Кібо космічної станції. Роботам потрібна карта для навігації, і серія картографічних вправ була необхідним кроком до того, як Bumble здійснив свій перший одиночний політ в червні.
Робот Honey отримав дані картографування Bumble через програмне забезпечення від інженерів Astrobee, що використовують порт даних на док-станції. Незважаючи на те, що роботи тепер мають однакове програмне забезпечення, Honey потребує більшої кількості випробувань, перш ніж він буде готовий до польоту. Третій робот на ім’я Queen (тут — Бджолина королева) запущений на станцію в липні і стане останнім з трьох, хто прокинеться в космосі.
Такі роботи, як Astrobee, будуть відігравати важливу роль в місії агентства по поверненню на Місяць в рамках програми Artemis і інших далеких космічних місій, підвищуючи продуктивність астронавтів і допомагаючи підтримувати космічні кораблі, коли космонавтів немає на борту.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!