Українсько-британський стартап оголосив про підготовку польоту на Місяць
Компанія Spacebit оголосила про плани стати першою в Великобританії, яка здійснить посадку на Місяць в липні 2021 року.
Про це пише НВ.
Заснований українцем Павлом Танасюком стартап Spacebit опублікував спільну заяву з американською компанією Astrobotic, в якому оголосив про підготовку місії.
Інженери планують, що корисне навантаження британської компанії приєднається до місячного апарату від Astrobotic під назвою Peregrine, в місії на поверхню Місяця разом з 16 іншими корисними вантажами, велика частина яких розроблені NASA.
Проте, Spacebit поки не розкриває, яке у них корисне навантаження, більш детальна інформація буде опублікована в жовтні. За словами засновника і генерального директора компанії Павла Танасюка, корисне навантаження носить «комерційний і науковий характер».
«Ми запускаємо перший комерційний вантаж на поверхню Місяця з Великобританії. Ми працюємо над цим вже пару років. Ми пройшли попередню перевірку дизайну і критичну оцінку. Тепер у нас все готово до польоту », — говорить він.
Мета місії — дослідження місячної поверхні, печер і пошук корисних копалин.
«Це наука і дані, але це також комерційний простір. Ми віримо, що зможемо стати однією з небагатьох комерційних компаній, які дійсно заробляють гроші «, — говорить Танасюк.
Він каже, що мета Spacebit — не тільки заробити гроші, а й викликати суспільний інтерес до Великобританії в сфері польотів на Місяць, так само, як це вдалося зробити Ізраїлю з його космічним апаратом.
У компанії працюють всього дев’ять людей, а ще близько 20 осіб працюють на Spacebit в Німеччині, Японії, США та Латинській Америці. Але Танасюк сказав, що Великобританія була очевидним вибором для старту.
«Якщо ви хочете зробити щось у космосі, ви повинні приїхати до Великобританії. У США практично неможливо щось зробити, якщо ви не громадянин. У Великобританії у вас більше можливостей», — каже Танасюк, який навчався в Лондонській школі економіки в 2006 році.
Astrobotic, зі свого боку, є однією з декількох компаній, обраних NASA для доставки вантажів на Місяць.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!