NASA показало незвичайне фото Юпітера
Апарат JunoCam на борту космічного корабля Juno показав, як виглядає аналог сонячного затемнення на Юпітері — тінь, яку відкидає на поверхню планети супутник Іо.
Це зображення було оброблено Кевіном Джиллом, інженером-програмістом NASA, який створив інші чудові зображення Юпітера, пише НВ з посиланням на Science Alert.
Зображення взято з даних, отриманих Juno, коли вона була на висоті близько 8000 км над поверхнею Юпітера. Juno слідує по еліптичній орбіті навколо Юпітера, час від часу пірнаючи ближче до планети, а потім віддаляючись на відстань понад 8 мільйонів км.
Іо — дуже великий супутник; у нього приблизно такий же розмір, як у Місяця Землі. І все ж він кидає лише невелику тінь на величезний Юпітер, підкреслюючи величезні розміри цієї планети і її статус найбільшої планети Сонячної системи. При цьому при спостереженні з Юпітера супутник Іо має видимий розмір в 4 рази більший, ніж Сонце, тому добре блокує світило і тінь виходить виразною.
Хоча ми і називаємо це тінню, це насправді те ж саме, що сонячне затемнення тут, на Землі. Але через величезну різницю в розмірах Землі і Юпітера тінь здається більш відповідним терміном.
Раніше НВ повідомляло, що могутній спалах від того, що великий астероїд врізався в Юпітер випадково зняв на відео астроном-любитель з Техасу Ітан Чаппел. Судячи з усього, астероїд вибухнув в щільній верхній атмосфері планети.
Автор відео спостерігав за метеорних потоком Персеїди, тому спалах на Юпітері зауважив тільки тоді, коли переглядав відео з телескопа.
Додамо, керівництво NASA затвердило місію до Європи, супутника Юпітера. Завдання місії — дослідити океан Європи і перевірити давню гіпотезу про те, що в ньому може існувати життя.
Знаменитий фантаст Артур Кларк вперше озвучив припущення про те, що під товстим крижаним покривом Європи знаходиться теплий океан, в якому розвивається життя, в 1980-х. Припущення Кларка про існування океану вдалося підтвердити лише після того, як в околицях Юпітера стали на постійній основі працювати дослідні зонди.
І ось тепер NASA офіційно підтвердило, що гіпотезу про океан перевірить дослідницька місія.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!