Знаємо, але не скажемо. Глава Роскосмосу відмовився говорити про дірку в космічному кораблі «Союз»
Після розслідування випадку з появою дірки в космічному кораблі Союз, глава Роскосмосу Дмитро Рогозін відмовився розкривати причини інциденту, хоча заявив, що їм все відомо.
Про це пише НВ.
Керівник російської космічної корпорації Роскосмос Дмитро Рогозін відомий своїм незвичайним спілкуванням з пресою. Деякі його висловлювання навіть стали інтернет-мемами.
Наприклад, рік тому політик заявив, що космонавти Роскосмоса полетять на Місяць і особисто перевірять, чи дійсно там висаджувались астронавти NASA. «Ми таке завдання поставили — полетіти перевірити: були вони або ні… Вони кажуть, що були, ми перевіримо», — говорив Рогозін, але пізніше пояснив, що це був жарт.
Під час однієї з конференції Глава Роскосмосу також, ймовірно жартома, запропонував інженерам-розробникам самим тестувати ракети які вони створюють, нагадавши випадок, коли Йосип Сталін під час Другої світової проводив випробування нової бронемашини. «Він посадив конструктора всередину і наказав розстріляти її з кулемета, — розповів Рогозін. — Конструктор залишився живий, Сталін сказав, щоб машину запускали у виробництво».
На цей раз менеджер поговорив з журналістами про розслідування випадку з дірою, яка з’явилася в обшивці корабля Союз МС-09 влітку торік.
«Усі проби ми взяли. Що сталося — нам все зрозуміло, але ми вам нічого не розповімо. Повинна ж бути якась таємниця у нас», — «пояснив» керівник Роскосмоса.
Раніше Дмитро Рогозін говорив, що у обшивці Союзу виявили сліди свердла, а у побутовому відсіку — металевий пил. Після цього Роскосмос зібрав комісію для розслідування інциденту. Експерти розглядали різні версії, враховуючи й ту, що один з космонавтів міг просвердлити дірку навмисно.
Поки відомо, що корабель Союз МС-09 пристикувався до Міжнародної космічної станції (МКС) 8 червня 2018-го, а 30 серпня того ж року системи МКС зафіксували витік повітря. Екіпаж виявив отвір у обшивці російського корабля, після чого космонавти залили його герметиком з епоксидної смоли
Комісія, яка розслідувала випадок, виключила версію виробничого браку. Проте, інженер аерокосмічної промисловості Пабло де Леон заявляв, що «немає можливості захистити себе однією рукою у цьому конкретному просторі, щоб зробити отвір другою рукою».
Повідомлялося, що Роскосмос запросив у NASA записи з американських камер на МКС для свого розслідування, але офіційного підтвердження, що керівництво аерокосмічної адміністрації США погодилися не було.
Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!