Аэрокосмическое общество Украины
Аэрокосмический портал Украины
"Информационно-аналитический центр "Спейс-Информ"
 
В начало     Новости      Аналитика      Право      Магазин      Справочник      О нас
 
  Хроника новостей
   
 
В Україні завершився загальнонаціональний тиждень пам'яті космонавта Леоніда Каденюка


Під час підсумкової прес-конференції в УНІАНі керівники громадських організацій - "Аерокосмічне товариство України", "Українське молодіжне аерокосмічне об'єднання "Сузір'я", "Рада з екологічної безпеки України" та Державного космічного агентства України - розповідали про численні, різноманітні заходи, які відбулися в різних регіонах країни. Це зустрічі, виставки, презентації, лекції в Києві та Чернівцях ( на Батьківщині космонавта ), в Харкові та Дніпрі, Івано-Франківську та в інших містах. Під час урочистостей кращі представники ракетно - космічної галузі, авіації, науковці були нагороджені відзнакою "Зірка космонавта Леоніда Каденюка". Взагалі планується, що нагородження буде відбуватися тричі на рік-на День народження Леоніда Каденюка (28 січня), на День працівників ракетно - космічної галузі України ( 12 квітня ) та 19 листопада - це перший день його польоту в космос на космічному ^кораблі "Колумбія".

"Цю відзнаку ми започаткували за ініціативою громадських організацій, в яких активно працював Л.Каденюк - сказав під час прес - конференції радник Голови ДКА, заслужений працівник промисловості України Едуард Кузнєцов . "Чому саме зірка ? Бо як зірки - далекі, недосяжні і яскраві, так і Леонід Костянтинович був як зірка - людина надзвичайно чесна, порядна, ерудована, врівноважена. Людина - легенда, видатний льотчик - випробувач. Він пройшов спеціальну підготовку в центрі МА5А . У 1997 році став членом екіпажу космічного корабля "Колумбія", першим космонавтом незалежної України. І ми прагнемо аби пам'ять про нього жила у наших серцях. Можливо варто було б назвати його ім'ям вулицю у Києві, започаткувати спортивні змагання імені Каденюка" - запропонував Едуард Кузнєцов.

Голова Правління товариства "Знання" України, професор Василь Кушерець озвучив пропозицію присвоїти ім'я Леоніда Каденюка Київському планетарію. "Він за своє життя встиг надзвичайно багато зробити для України, для розвитку космічних досліджень. А отже наше завдання пропагувати знання , залучати молодь до різних наукових заходів. Адже, як говорив Леонід Каденюк: "Всесвіт-це невичерпне джерело знань, таких необхідних для збереження та прогресу земної цивілізації". Тому тиждень пам'яті нашого легендарного космонавта був таким інформаційно насиченим".

"Через терні до зірок" - пройшов свій шлях Герой України, народний депутат, льотчик - космонавт, генерал-майор авіації Леонід Каденюк. Саме тому народний художник України Анатолій Гайдамака працюючі над проектом пам'ятника, який височітиме на Байковому цвинтарі, де похований космонавт, запропонував висадити тернові кущі. "Коли вони зацвітатимуть, будуть нагадувати клуби диму, з якого виринає ракета. В гранітній стелі - ракеті буде два крила - "Шаттла" і крило ангела" - розповідав, презентуючи проект пам'ятника, Анатолій Гайдамака. Є також у художника ідея вмонтувати в пам'ятник камінь з мису Канаверал. Підсилять враження від монументальної композиції викарбувані поетичні слова народного артиста України Анатолія Матвійчика.

"Пам'яті Леоніда Каденюка".

Ну от і все. Спасибі за життя, За нашу гордість, За високі мрії.

В останній свій політ без вороття

Ти вирушив забравши всі надії.

В душі розтанув ніби сніг.

Це дивовижний сон про зоряні орбіти,

Про неповторну місію для світу,

І вічну далеч не земних доріг.

Мандруй тепер у тих тісних світах,

Куди живим повік не зазирнути.

Яким ти був ; таким і маєш бути

Романтик неба, наш космічний птах.

Леонід Каденюк пішов із життя раптово рік тому, залишившись в пам'яті тих, хто його знав справжнім романтиком неба, який мріяв ще раз піднятися в космос, до зірок. Однак не судилося.

Завершуючи прес-конференцію, присвячену підсумкам загальнонаціонального тижня пам'яті Леоніда Каденюка, радник Голови ДКАУ Едуард Кузнєцов відзначив високий рівень заходів, які відбулися по всій Україні. "А ще, незважаючи на проблеми з коштами, нам вдалося за благодійні внески виготовити відзнаку "Зірка Леоніда Каденюка". Варто цю доброчинну традицію продовжити, зібравши всім народом кошти на спорудження пам'ятника першому космонавту Незалежної України» - запропонував Едуард Кузнєцов..

 
 
 
  Последние новости 17.04.2019: В Днепре под эгидой МАА прошла XXI Международная молодежная научно-практическая конференция «Человек и Космос»

© Space-Inform,  Kiev, 2001  
 

При использовании материалов ссылка на "СПЕЙС-ИНФОРМ" обязательна