Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Урядова телефонна лінія

Державне підприємство "Дніпрокосмос"
 

Адреса:49008, Дніпропетровськ, Робоча, 69 , а/с 798.
ДиректорВолошин Вячеслав Іванович
Телефон:+ 38 (0562) 34-03-70
Факс:+ 38 (056) 770-15-44
E-mail:dk@dniprokosmos.dp.ua
Веб-сторінка: www.dniprokosmos.dp.ua
Напрямки діяльності:створення програмно-технічного та інформаційного забезпечення наземних комплексів космічних систем та програмно-технічних комплексів оброблення та архівації даних дистанційного зондування Землі; впровадження аерокосмічних технологій дистанційного зондування Землі в практику управлінської та господарської діяльності і розроблення нормативно-технічної документації в галузі дистанційного зондування Землі


ДП "Дніпрокосмос" спеціалізується в галузі розробки інформаційних технологій космічних систем спостереження Землі. Фахівці державного підприємства "Дніпрокосмос" брали безпосередню участь у розробленні й експлуатації центрів керування польотом (ЦУП) супутників розробки ГКБ "Південне", створювали програмне забезпечення для наземної інформаційної структури космічних систем СРСР. В 1995 р. при їхній участі створений перший український ЦУП супутника "Сiч-1", що здійснював керування супутником більше шести років.
Підприємство "Дніпрокосмос" засноване Національним космічним агентством України й Дніпропетровською обласною державною адміністрацією 10 квітня 1998 р.

Основні напрямки діяльності підприємства в області інформаційних технологій:
  • розробка програм управління космічними апаратами та програм планування роботи корисного навантаження супутників;
  • розробка програмно-технічних комплексів для оброблення та архівації аерокосмічних зображень;
  • наукові дослідження та розробка геоінформаційних автоматизованих систем з використанням даних аерокосмічного спостереження Землі;
  • розробка автоматизованих методик та технологій вирішення тематичних задач з використанням даних ДЗЗ;
  • розробка державних стандартів щодо отримання та використання даних дистанційного зондування Землі.
Успішно пройшли випробування в складі ЦУП програмні комплекси керування й планування роботи корисного навантаження для першого єгипетського супутника " Egyptsat-1".

Підприємство бере активну участь у міжнародному співробітництві. Налагоджено ділове співробітництво з міжнародною корпорацією ITT, Аризонським Університетом (США), Євразійським національним університетом (Казахстан). Разом з партнерами із Чехії, Данії, Білорусії й України підприємство бере участь у реалізації спільного проекту "Модель і автоматизована технологія класифікації земельних покривів" за конкурсом "INTAS-CNES-НКАУ".
Розробки ДП "Дніпрокосмос" мають високий науково-технічний рівень, їм властиві новизна й технологічність.

ДП "Дніпрокосмос" – це надійний партнер біля 20 організацій, підприємств, відомств України. В широкій кооперації ДП "Дніпрокосмос" веде виконання поточних наукових і дослідно-конструкторських тем, серед яких:
"Космокарта"
Відпрацювання аерокосмічних технологій дистанційного зондування Землі для розв’язання проблем споживачів (створення складових частин системи "КосмоГІС НКАУ" та розроблення документації; відпрацювання складових частин системи "КосмоГІС НКАУ" та коригування документації).
"УМАКС"
Створення української мережі аерокосмічного спостереження» (розроблення документації щодо складових частин системи GEOSS-GMES-Україна, створення та відпрацювання складових частин системи GEOSS-GMES-Україна).
"Зондування"
Вивчення локальних та регіональних змін на основі дистанційних методів досліджень в частині використання даних КА "Січ-2" (МС-2-8) та розроблення ДСТУ.
"EGYPTSAT-1"
Розроблення програмного забезпечення для елементів наземного комплексу керування та наземного інформаційного комплексу супутникової системи EGYPTSAT-1.
"Січ-2"
Проектування програмно-технічного забезпечення центру управління польотом супутника "Січ-2" (МС-2-8).
"АРХІВ-Д"
Розроблення та створення архіву даних ДЗЗ НКАУ в ЦПОСІ та КНП.
"АРХІВ-ДМ"
Створення технології визначення стану та площ посівів технічних рослинних культур.
"АЛЬТАІР"
Створення експериментального зразка програмно-технічного комплексу архіву космічних зображень та планування заявок на зйомку з космосу.
"ПТК-Д"
Створення програмно-технічного комплексу оброблення аерокосмічних зображень (ПТК "Райдуга").

Новини за темою: Державне підприємство "Дніпрокосмос"
Новини за темою: Дніпрокосмос
Новини за темою: Волошин Вячеслав Іванович

Продукція підприємства: Державне підприємство "Дніпрокосмос"
 

 
: