Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Урядова телефонна лінія

Державне підприємство "Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля"
 

Адреса:49008, Дніпропетровськ, Криворізька , 3.
Генеральний конструктор - Генеральний директор Дегтярев Олександр Вікторович
Телефон:+38(0562) 42-00-22
Факс: +38(056) 770-01-25
E-mail:info@yuzhnoye.com
Веб-сторінка: www.yuzhnoye.com
Напрямки діяльності:розробка ракетно-космічних і супутникових комплексів, комплексних установок у галузі енергетики, транспорту, харчової промисловості, екології, техніки для сільського господарства, медицини.Державне підприємство "Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля" – одна з провідних організацій з розробки ракетних комплексів та ракетно-космічних систем, визнаний світовий центр ракетно-космічної науки та технології.

Ракетно-космічна техніка, що створюється ДП КБ “Південне” спільно з ДП “ВО Південмаш ім. О.М. Макарова” та іншими суміжними підприємствами, добре відома в багатьох країнах світу.

Ракети-носії “Зеніт”, “Циклон”, космічні апарати різного призначення забезпечують рішення наукових та народногосподарських задач щодо вивчення та використання космічного простору.

Більш ніж сорокарічний досвід роботи в ракетно-космічній галузі дозволяє ДП КБ “Південне” бути провідним учасником цілого ряду національних та міжнародних ракетних програм.

Принцип роботи КБ – високий технічний рівень, новизна та надійність розробок, безумовне виконання партнерських зобов’язань.

ДП КБ “Південне” – це надійний партнер для взаємовигідного співробітництва в передових областях науки та техніки.kbu.JPG (55307 bytes)

ДП КБ “Південне” ім. М.К. Янгеля було створено у 1951 році як конструкторський відділ Південного машинобудівного заводу з виробництва військових ракет. У 1954 році конструкторський відділ заводу під керівництвом Михайла Янгеля було перетворено на самостійне Особливе конструкторське бюро №586.

Стратегічні ракетні комплекси, розроблені ДП КБ "Південне", стали технічною базою для створення Ракетних військ стратегічного призначення СРСР і у подальшому склали основу могутності РВСП. Серед них - не маючі аналогів у світовій практиці комплекси на базі важких рідинних ракет з моноблочними, розділяючимися та орбітальними головними частинами, а також бойовий залізничний ракетний комплекс з твердопаливною ракетою, які відіграли важливу роль у досягненні стратегічного паритету з США та сприяли початку переговорного процессу з обмеження та скорочення стратегічних озброєнь двох великих ядерних держав.

ДП КБ "Південне" є лідером серед ракетнокосмічних КБ держав СНД з використання бойових стратегічних ракет для створення космічних носіїв. Ракети-носії "Космос", "Інтеркосмос", "Циклон-2", "Циклон-3", що були створені на базі бойових ракет, вивели на орбіти ШСЗ більше ніж 1100 космічних апаратів, відігравши значну роль в освоєнні космічного простору.

Створення екологічно чистого космічного носія "Зеніт", одного з кращих у сучасному ракетобудуванні за конструктивною та технологічною досконалістю, з повністю автоматизованим процесом підготовки та проведення пуску, забезпеченням високої точності виведення КА на задані орбіти, є досягненням світового рівня.

Підсумком п'ятидесяти років творчої діяльності та самовідданої праці колективів ДП КБ "Південне" та "ВО Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова", суміжних організацій Росії, України та інших держав СНД стали розробка і створення чотирьох поколінь бойових ракетних комплексів стратегічного призначення, п'яти типів космічних носіїв, більше ніж семидесяти типів космічних апаратів.

Одним з найважливіших напрямків діяльності ДП КБ “Південне” є створення космічних апаратів наукового, оборонного та народногосподарського призначення.

ДП КБ “Південне” є одною з провідних організацій з ліквідації та утилізації стратегічних ракетних комплексів, що здійснюються в рамках міжнародних угод.

"Південне" успішно вирішує задачі конверсії виробництва, створюючи тролейбуси, вітроенергетичні установки, зернозбиральні комбайни, комплекс засобів для ЧАЭС.

У теперішній час ДП КБ “Південне” включає до свого складу проектні, конструкторські та розрахункові підрозділи з розробки ракет-носіїв, космічних апаратів, ракетних двигунів, приладів, датчиків; експериментальну базу для проведення наземної обробки вузлів та систем ракет, двигунів та космічних апаратів, комплекс нових технологій і матеріалів, станцію нейтралізації та демонтажу міжконтинентальних балістичних ракет.

На сьогоднішній день ДП КБ “Південне" є головною проектно-конструкторською організацією України щодо основних проектів, які входять до Національної космічної програми України. В портфелі замовлень КБ – розробка ряду космічних апаратів: “Січ-2”, “Січ-3”, “Либідь”, фінансування яких частково забезпечується Національним космічним агентством України.

У нових умовах успішно розвивається міжнародне співробітництво з провідними фірмами та компаніями країн СНД та світу.

ДП КБ “Південне” стало учасником низки міжнародних космічних програм, серед яких Sea Launch, а також створення космічного ракетного комплексу "Дніпро", "Зеніт-2М" і космічних апаратів класу "Мікросупутник" для системи оперативного спостереження Землі.

Міжнародне співробітництво і роботи, які виконуються в інтересах Національної і Міждержавної космічних програм, відкривають нові перспективи у створенні Державним конструкторським бюро "Південне" ім. М.К. Янгеля нових зразків ракетно-космічної техніки.


Новини за темою: Державне підприємство "Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля"
Новини за темою: Дегтярев Олександр Вікторович
Продукція підприємства: Державне підприємство "Конструкторське бюро “Південне” ім. М.К. Янгеля"

 

 
: