Рогозін: «Венера — це російська планета..»

Новини науки і техніки

Росія планує крім підготовки спільної з США місії «Венера-Д» відправити на другу від Сонця планету ще й свою власну.Про це повідомив у вівторок журналістам на виставці HeliRussia-2020 глава Роскосмосу Дмитро Рогозін, передає ТАСС.

«У нас в програмі є тема відновлення дослідження Венери. По-перше, це спільно з американцями проект» Венера-Д «. Ми також розглядаємо окрему місію на Венеру. Вважаємо, що Венера — це російська планета, так що нічого відставати. Проекти місій по Венері включені в проект єдиної держпрограми космічної діяльності Росії на період 2021-2030 років «, — сказав він.

Науковий керівник Інституту космічних досліджень РАН Лев Зелений повідомив в середині травня ТАСС, що в РФ буде розроблена нова програма по дослідженню Венери, що включає відправку щонайменше трьох наукових апаратів. За словами вченого, першою експедицією в рамках програми буде «Венера-Д», пуск якої запланований на кінець 2020-х років. Проект буде внесений в підготовлювану Єдину космічну програму, додав Зелений. Попередня комплексна програма дослідження Венери була реалізована в СРСР.