This page was exported from Аерокосмічний портал [ http://space.com.ua ]
Export date: Mon Sep 21 19:42:13 2020 / +0000 GMT

КБ «Південне» підбило підсумки 2019 року
На своїй сторінці у Facebook Конструкторське бюро «Південне» розповіло про свої головні здобутки у 2019 році.

YouTube Video: YouTube.com/watch?v=GJxG-XyV2Oc

;t=21s

Так, у 2019 році КБ «Південне» розробило вітчизняний аналог унікального теплозахисного напиленого покриття для корпусів ракет, а також вже освоїло технологію виготовлення вуглепластикових труб для розміростабільних конструкцій космічних апаратів та ввело в експлуатацію сучасний п'ятикоординатний обробний центр.

Введено в експлуатацію ділянку ротаційного розкочування, яка забезпечує замкнутий цикл виробництва корпусних деталей ракетної техніки. Завдяки цій ділянці ми зможемо не тільки відпрацьовувати дослідні партії, але й виготовляти дрібні серії корпусів твердопаливних двигунів реактивних снарядів.

Загалом, 2019 рік став для КБ «Південне» завершальним етапом у створенні дослідного виробництва з виготовлення виробів з полімерних композиційних матеріалів у замкнутому циклі.

Сьогодні ще ведеться дооснащення виробничих і випробувальних ділянок з виробництва рідинних двигунів:
• кліматичних камер для проведення температурних випробувань вузлів і агрегатів автоматики при заданій вологості;
• вакуумного стенду об'ємом 32 кубічних метри для функціональних випробувань космічних апаратів, плазмових і електрореактивних двигунів в глибокому вакуумі;
• кругло і плоско-шліфувальних верстатів з ЧПУ для мало і великогабаритних деталей;
• «чистої» кімнати з підтримкою постійної температури, чистоти, тиску і вологості для збирання вузлів ракетно-космічної техніки;
• ділянки металографічних досліджень.

У 2020 році планується ввести в експлуатацію ділянку високоточного форсуночного виробництва для рідинних ракетних двигунів.

Висока продуктивність запущеного цього року суперкомп'ютера вже дозволяє нам вирішувати завдання в галузі аерогазодинаміки, тепломасообміну, міцності та балістики, а новий багатофункціональний центр КБ «Південне» забезпечує випробування інтегрованої інерціально-супутникової навігаційної системи власної розробки.

У 2019 році в рамках розвитку дослідно-промислового напрямку КБ «Південне» продовжило впровадження передових технологій генеративного проектування, які дозволять нам оптимізувати вагу конструкцій з урахуванням експлуатаційних впливів, та методологію симуляції процесів 3D-друку, що забезпечують попередження можливих дефектів.

YouTube Video: YouTube.com/watch?v=ftz5OlbJTIQ

;feature=youtu.be

У 2019 році КБ «Південне» завершило збирання льотного зразка космічного апарата дистанційного зондування Землі «Січ-2-1». Вже розпочаті його випробування.

Також продовжується збирання льотного зразку КА наукового призначення «Мікросат-М». Планується в 2020 році завершити збирання та розпочати його випробування.

Реалізація проектів супутникових платформ наукового і прикладного призначення CubeSat і YuzhSat-1 вже на етапі виготовлення і відпрацювання комплектуючих.

У 2019 році виготовлено і випробувано дослідну конструкцію двигунної установки та габаритно-динамічний макет супутника GS-1 формату CubeSat. Вже проведені функціональні випробування транспортно-пускового контейнера. Також проведено перший етап вогневих випробувань дослідної двигунної установки малої тяги на «зеленому» монопаливі.

Завершити збирання льотних моделей цих космічних апаратів планується у 2020 році.

Також у 2020 році КБ «Південне» планує виготовити габаритно-динамічний макет космічного апарата «Січ-2М» для оптико-електронного спостереження Землі високого розрізнення, який забезпечить Україну власними високоякісними цифровими знімками заданих ділянок земної поверхні у панхроматичному, багатоспектральному й інфрачервоному діапазонах.

У серпні 2019 року, вперше в Україні, успішно проведені вогневі випробування третього ступеня ракети космічного призначення «Циклон-4» з двигуном РД861К, який було розроблено спеціалістами КБ «Південне» і виготовлено Південним машинобудівним заводом. В результаті отримано готовий другий ступінь для нової ракети-носія «Циклон-4М».

Продовжуються роботи зі створення маршового двигуна РД815 тягою 250 тс. Вже завершено відпрацювання технології виготовлення великогабаритного багатошарового сильфона двигуна. Випущено і поставлено на випробування три зразки сильфонів, а також дослідна конструкція вузла хитання двигуна. На базі РД815 розробляється сімейство двигунів тягою 500 тс і 1000 тс.

Випущено конструкторську документацію на двигунний блок РД870, який є базовим для двигуна першого ступеня РН «Циклон-4М» - РД874.

РД874 – це кластерний рідинний ракетний двигун тягою 319 тс, що складається з чотирьох двигунних блоків РД870.

У 2019 році КБ «Південне» продовжило співробітництво з італійською компанією Avio S.p.A. з серійного виготовлення на Південмаші блоків маршового двигуна РД843 4-го ступеня європейської ракети-носія «Вега». Зараз тривають роботи з покращення характеристик цього двигуна. У 2020 році планується виготовити і поставити сім блоків маршового двигуна.

Впродовж 2019 року в КБ «Південне» виготовлялися вкладиші критичного перетину з вуглець-вуглецевого матеріалу, які входять до складу твердопаливного ракетного двигуна другого ступеня нової РН «Вега-Сі». У травні цього року проведено успішні випробування двигуна замовником, які підтвердили якість і стабільність роботи продукції КБ «Південне».

Протягом 2019 року Конструкторським бюро «Південне» спільно з підприємствами української кооперації продовжувався повномасштабний комплекс робіт з подовження строків експлуатації, модернізації існуючих і створення нових зразків озброєння.

У 2019 році відбулися успішні вогневі випробування маршових двигунів і розпочаті дослідницькі випробувальні пуски тактичних ракет, які знаходяться на озброєнні Української армії.

У кооперації з суміжними підприємствами розроблено універсальний вимірювальний модуль і модернізовано мобільний вимірювальний пункт. Це забезпечить телеметричні та траєкторні виміри під час льотних випробувань усіх видів реактивних снарядів.

Наразі опрацьовується можливість модернізації зенітних комплексів, а також створення сучасних вітчизняних зразків.

У 2019 році розпочаті випробування реактивних снарядів системи залпового вогню «Тайфун-1».

На базі «Тайфун-1» проводяться роботи зі створення керованого снаряду «Тайфун-1М», а також модернізованих версій принципово нових реактивних систем залпового вогню «Тайфун-2» і «Тайфун-4».

Продовжується наземне експериментальне відпрацювання вузлів і систем вітчизняного оперативно-тактичного комплексу «Сапсан», його самохідної пускової установки. Ведеться відпрацювання автономної системи керування з використанням програмного забезпечення власної розробки.

Розроблено конструкторську документацію для уніфікованої командної машини керування.

Новим напрямком робіт для КБ «Південне» стало створення засобів боротьби з безпілотними літальними апаратами. У 2019 році вдало проведені комплексні випробування.

Продовжуються проектні роботи зі створення надзвукової крилатої ракети класу «поверхня-поверхня», надзвукової авіаційної керованої ракети класу «повітря-поверхня» «Блискавка» та крилатої ракети із дорозгінним ступенем, яка поєднає переваги надзвукових та дозвукових ракет.

Введено в дослідну експлуатацію мобільні житлові модулі власної розробки.

YouTube Video: YouTube.com/watch?v=RtklxjOyZmw

;feature=youtu.be

У 2019 році за двома міжнародними проектами відбулося чотири пуски, до розробки яких долучилися фахівці КБ «Південне» - два з космодрому Воллопс у США (PH «Антарес») і два з космодрому Куру у Французькій Гвіані (РН «Вега»).

Для американської PH середнього класу «Антарес» КБ «Південне» розробило основну конструкцію першого ступеня, а для європейської РН легкого класу «Вега» - блок маршового двигуна РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки четвертого ступеня.

Post date: 2020-01-02 11:39:30
Post date GMT: 2020-01-02 08:39:30
Post modified date: 2020-01-08 12:46:04
Post modified date GMT: 2020-01-08 09:46:04
Powered by [ Universal Post Manager ] plugin. HTML saving format developed by gVectors Team www.gVectors.com