Китай планує запустити дев’ять супутників до 2025 року

Новини

Китай розпочав проектування метеорологічних супутників серії «Фен’юнь-5» і системи спостереження за полярно-орбітальними метеорологічними супутниками третього покоління.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Сіньхуа.

«Китай запустив загалом17 метеорологічних супутників серії «Фен’юнь» (Вітер і хмара), сім із яких нині знаходяться на орбіті. У зв’язку зі зростаючим попитом на метеорологічні супутникові дані Китай планує запустити ще дев’ять супутників даної серії до 2025 року», — йдеться в публікації.

Як зазначається, нові супутники і система спостереження забезпечуватимуть високоточне глобальне тривимірне зондування атмосфери, повідомив заступник директора Державного центру супутникової метеорології (ДЦСМ) Чжан Пен.

«Фен’юнь-5» являтимуть собою низькоорбітальні метеорологічні супутники, включаючи супутники для комплексного спостереження, супутники для спостереження спеціального призначення і супутники для моніторингу екстремальних погодних явищ.

Вони стануть наступниками супутників серії «Фен’юнь-3», які нині знаходяться в експлуатації, і, як очікується, повністю їх замінять до 2035 року.

Метеорологічні супутники, включаючи супутники «Фен’юнь-5» на полярній орбіті і супутники «Фен’юнь-6» на геостаціонарній орбіті, краще підтримуватимуть зусилля щодо запобігання метеорологічних катастроф і покращуватимуть роботу глобальних метеорологічних служб, йдеться в повідомленні газети з посиланням на слова директора ДЦСМ Ян Цзюня.

Як повідомлялося раніше, в листопаді Китай здійснив успішний запуск двох глобальних мультимедійних супутників із космодрому Цзюцюань на північному заході країни.