Європейське космічне агентство відмовляється від польотів на російських «Союзах»

Головні теми, Новини, Слайд-шоу

Європейське космічне агентство (ЄКА) планує тимчасово припинити польоти своїх астронавтів до Міжнародної космічної станції (МКС) на російських кораблях.

Про це заявив глава представництва ЄКА в РФ Рене Пішель під час виступу на Євразійському аерокосмічному конгресі, пише Укрінформ з посиланням на ТАСС.

«На жаль, запуск Луки Пармітано був останнім на «Союзі» (російський пілотований корабель — прим. ТАСС). У найближчі роки наші астронавти будуть літати на американських кораблях», — сказав він.

Як пізніше уточнив Пішель, це пов’язано з контрактними відносинами Європейського космічного агентства з NASA по роботі на МКС. Він не зміг сказати, коли агентство зможе знову відновити польоти своїх астронавтів на станцію на російських кораблях, пояснивши, що це питання обговорюється з партнерами по МКС.

Як повідомлялося, Пармітано відправився на МКС разом з російським космонавтом Олександром Скворцовим і астронавтом NASA Ендрю Морганом з космодрому Байконур на кораблі «Союз МС-13» 20 липня 2019 року.

З 2011 року до Міжнародної космічної станції (МКС) з пілотованих кораблів літають тільки російські кораблі «Союз». Вони доставляють російських, американських та інших членів екіпажу МКС. У США нові космічні кораблі для пілотованих польотів розробляють компанії SpaceX і Boeing.