Роскосмос призупинив розробку «Косморобота»

Новини

Розробка робота для допомоги космонавтам у відкритому космосі за проектом «Косморобот» припинена через скорочення бюджету «Роскосмосу». Найближчим часом роботи не відновляться, розповіли РІА Новини з посиланням на держкорпорацію.

У Роскосмосі уточнили, що розробка «Косморобота» велася за бюджетний рахунок, але в зв’язку з скороченням фінансування федеральної космічної програми наявні кошти спрямовані на підтримку роботи російського сегменту Міжнародної космічної станції і дооснащення його новими модулями, а так само створення нової пілотованої транспортної системи, що включає новий космічний корабель «Федерація».

Розробкою робота для допомоги космонавтам займалася Ракетно-космічна корпорація «Енергія» спільно з профільним ЦНДІ робототехніки і технічної кібернетики (ЦНДІ РТК) і НВО «Андроїдна техніка» (творець робота «Федора»). Початковий проект робота-помічника космонавтів був представлений ЦНДІ РТК на конкурсі в головному науковому інституті «Роскосмосу» ЦНДІМАШ ще у 2015 році. У 2016 році «Роскосмос» оголосив тендер, на якому зі своїм проектом робота-помічника профільний інститут перемогла корпорація «Енергія», до цього не займалася створенням роботів. Співвиконавцями були обрані ЦНДІ РТК і «Андроїдна техніка».

Робот призначався для переміщення вантажів масою до 200 кг по поверхні Науково-енергетичного модуля, запуск якого планувався на 2019 рік, та потім перенесений на 2022 рік. Робот повинен був вміти встановлювати і знімати обладнання, з’єднувати електричні кабелі, «оглядати» через телекамери зовнішню поверхню станції.
Повідомлялося, що в 2018 року створена дослідна модель «Косморобота», а в 2019 році він вже почне проходити наземні випробування. Як розповідав в 2018 році заступник головного конструктора ЦНДІ робототехніки і технічної кібернетики Ігор Даля, випробування робота-помічника в космосі планувалося почати в 2020 році.

Вартість робіт за проектом «Косморобот», згідно з укладеним в 2016 році контракту, становила 2,4 млрд рублів.