ДП «Антонов» пропонує майже сотню вакансій і підвищення зарплат — Центр зайнятості

Економічні аспекти

На сьогодні ДП «Антонов» має потребу в працівниках, тут налічується 97 актуальних вакансій — серед них інженер-конструктор, інженер-технолог, прибиральник службових приміщень, енергетик, слюсар-ремонтник та інші.

Про це повідомили директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич та віце-президент з виробництва державного підприємства «Антонов» Віталій Читак у ході зустрічі з журналістами
ukrinform.ua на території ДП «Антонов».

Представники ЗМІ мали змогу відвідали складальний цех найбільшого в світі серійного транспортного літака АН-124 «Руслан», лабораторію випробувань на міцність, побачити тренажер – капсулу, фюзеляж другого екземпляру літака АН-225 «Мрія-2» тощо.

Також представникам ЗМІ розповіли про історію та діяльність підприємства та про затребувані професії на підприємстві.

ДП «Антонов» у Києві / Фото: Тарасов Володимир, Укрінформ

«На підприємстві працюють представники більше 200 професій і спеціальностей, повний штат конструкторів і вчених, що діють в 35 наукових напрямках, у тому числі таких рідкісних, як аеродинаміка й міцність літальних апаратів, механіка, гідравліка, теплотехніка, авіоніка, матеріалознавство», — повідомив віце — президент з виробництва Читак.

Зі свого боку директор Київського міського центру зайнятості Білич наголосив, що службою зайнятості ведеться постійна робота по вивченню кадрових потреб роботодавців, зокрема, і в такій інноваційній галузі, як авіабудування, та надається допомога в укомплектуванні підприємств цієї сфери кваліфікованим персоналом.

Агрегатно-складальний цех пасажирських літаків ДП «Антонов» / Фото: Тарасов Володимир, Укрінформ

На сьогодні «ДП «Антонов» потребує працівників різних професій. «Сьогодні на підприємстві є нестача працівників з робітничих та інженерно-технічних спеціальностей, а саме: електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування; електромонтер охоронно-пожежної сигналізації; клеєвар; клеїльник гумових, полімерних деталей та виробів; комірник; майстер; майстер з ремонту устаткування; модельник аерогідродинамічних моделей з неметалу; налагоджувальник контрольно-вимірювальних приладів та автоматики ті інші», — зазначив Білич.

Директор КМЦЗ вважає, що підняття в суспільстві престижу робітничих професій є надважливим на сьогодні завданням для роботодавців і служби зайнятості, і це цілком реальна перспектива в умовах їх тісної співпраці.

«З цією метою спеціалісти Київського міського центру зайнятості систематично проводять підбір працівників шляхом проведення ярмарок вакансій, Дня відкритих дверей на підприємствах та інших інформаційних заходів», — розповів Білич.

Лабораторний цех випробування на міцність пасажирських літаків ДП «Антонов» / Фото: Тарасов Володимир, Укрінформ

В лютому цього року Кабмін затвердив фінансовий план ДП «Антонов» на 2019 рік. Згідно з документом в поточному році ДП «Антонов» планує отримати близько 6,1 млрд грн чистого доходу від реалізації продукції, з яких 5,9 млрд грн — на зовнішніх ринках і 200 млн грн — в Україні. Також планується в 2019 році продовжити реалізацію програми імпортозаміщення (заміни російських комплектуючих на українські аналоги і комплектуючі з Канади, Китаю і США) і відновити серію випуску літаків АН-148, АН-158, АН-178.

Крім того, фінплан ДП «Антонов» передбачає збільшення чистого доходу від реалізації продукції на 21% в порівнянні з 2018 роком. Підприємство також планує в 2019 році підвищити зарплати на підприємстві. Середня зарплата зросте до 15,7 тис. грн, тобто на 57% в порівнянні з 2018 роком.

Фюзеляж другого екземпляру літака АН-225 «Мрія-2» на території ДП «Антонов» / Фото: Тарасов Володимир, Укрінформ

ДП «Антонов» було засноване 31 травня 1946 року під керівництвом видатного авіаконструктора Олега Антонова. За цей час колективом підприємства, що об’єднує дослідно-конструкторське бюро, завод з виробництва авіаційної техніки та льотно-випробувальний комплекс, створено більше ста типів і модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків, виготовлених у кількості більше 22 тис. екземплярів. З них понад 1,5 тисячі продано в 50 країн світу. На літаках «Антонов» встановлено більше 500 світових рекордів.