Уперше за 23 роки Україна модернізувала свою станцію в Антарктиді

Новини

Станція “Академік Вернадський” вперше оновлюється відтоді, як Україна отримала її 23 роки тому. В її модернізацію вже вкладено майже 35 мільйонів гривень.

Про це повідомляє ZN.UA.

Зазначається, що 24-а Українська антарктична експедиція (УАЭ) відрізняється професійним складом, сформованим на відкритому конкурсі без гендерних обмежень. В результаті, після довгої перерви до неї увійшли дві жінки.

“Дванадцятьом сміливцям доведеться провести серед льодовиків і пінгвінів цілий рік, щоб продовжувати безперервні дослідження атмосфери, океану та надр, а ще – ремонтувати станцію і встановлювати нове обладнання”, – зазначає оглядач.

Завдяки відбору на відкритому конкурсі, в експедицію потрапили четверо новачків, а середній вік учасників значно омолодився: найстаршому члену УАЕ 47 років, наймолодшому – 27. Всіх їх відбирали відповідно до завдань, які доведеться вирішувати на станції “Академік Вернадський”. Мова йде про дослідження за напрямами “Метеорологія”, “Геофізика” та “Біологія”.

Що варто знати про станцію?

6 лютого 1996 року Велика Британія передала Україні свою антарктичну станцію “Фарадей”, яку перейменували на “Академіка Вернадського”. Відтоді, пише BBC, Національний антарктичний центр провів 22 експедиції на крайній південь, і вже готує 23-ю.

Станція розташована на острові Галіндез, що входить до архіпелагу Аргентинських островів неподалік витягнутого Антарктичного півострова. Перші будівлі для наукових цілей у цьому районі були зведені на одному з сусідніх островів Вінтер ще у 1930-х роках.

Однак до 1946 року ті будівлі знищило, як вважається, цунамі. Тоді ніхто не загинув, адже люди ще не перебували на станції постійно. Наступного року базу відновили, але 1954 році нову наукову базу побудували вже на острові Галіндез, і з того часу вона функціонувала без перерв. Тож, вона є однією з найстаріших постійно діючих станцій в Антарктиці.

Географічно станція розташована прямо під “Озоновою дірою”, яку тут інтенсивно вивчають.Через це полярники, які перебувають надворі, повинні постійно використовувати захисні креми та окуляри, адже сонячне випромінювання тут дуже активне – засмага як на найкращих морських курортах.

Зараз українські полярники в Антарктиці проводять дослідження з біології, метеорології, океанографії, вивчають вплив холоду на організм людини, “Озонову діру”, зміни магнітного поля Землі, іоносферу та космос (“космічну погоду”). На “Вернадському” також відкрили кілька нових видів тварин і рослин.

Джерело

Підписуйтесь на нас в Telegram: тут найцікавіші аерокосмічні новини!

Поділитися новиною: