Китай запустив на орбіту супутник нового покоління

Новини

Китай запустив на орбіту новий ретрансляційний супутник із космодрому Січан у провінції Сичуань (Південно-Західний Китай).Про це повідомляє Сіньхуа.

«Супутник «Тяньлянь II-01» був запущений о 23:51 за пекінським часом ракетоносієм «Чанчжен-3B»/»Великий похід-3В»/», — йдеться в повідомленні.

Це перший супутник, який стане частиною мережі китайських супутників-ретрансляторів другого покоління і надаватиме послуги з ретрансляції даних, вимірювання, контролю та передачі даних для пілотованих космічних кораблів, супутників, ракетоносіїв та інших користувачів.

Як зазначається, мережа супутників «Тяньлянь II» буде значно досконалішою в плануванні місій, управлінні системою та операціями, ніж мережа першого покоління «Тяньлянь I».

Нова мережа, що має більш високу швидкість передачі даних і більш досконалу багатозадачну працездатність, відіграватиме важливу роль у поліпшенні оперативності передачі даних, безпеки на орбіті й універсальності застосування для середньо- і низькоорбітальних супутників і пілотованих космічних кораблів.

Цей запуск став 301-м для ракетоносіїв серії «Великий похід».

Джерело